×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Rucavā svinēs Baltu vienības dienu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Par godu Latvijas un Lietuvas kopīgajiem svētkiem – Baltu vienības dienai – šā gada 13. septembrī Rucavā visas dienas garumā tiks organizēti pasākumi visai ģimenei un dažādu paaudžu apmeklētājiem, liecina informācija Rucavas novada portālā.

Baltu vienības dienu atzīmē septembrī, pieminot 1236. gada 22. septembri, kad Saules kaujā lietuviešu karaspēks iznīcināja Zobenbrāļu ordeņa karaspēku. Lēmumu par tās ierakstīšanu mūsu atzīmējamo dienu kalendārā pieņēma Latvijas un Lietuvas parlamenti 2000. gada 18. maijā. Baltu vienības dienas būtība ir veicināt latviešu un lietuviešu, šodien pasaulē vienīgo baltu valodu runātāju, tuvināšanos un draudzību, kā arī sekmēt visu to, kas vieno Latviju un Lietuvu.

Plkst. 11 pie Rucavas novada domes oficiālajā svētku atklāšanā klātesošos Baltu vienības dienā sveiks Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Lietuvas Seimas priekšsēdētāja Loreta Graužiniene, kā arī abu valstu kultūras ministri – Dace Melbārde un Lietuvas kolēģis Šarūnas Birutis.

Svētku atklāšanā muzicēs Lietuvas Jūras spēku orķestris, un atnākušos ar muzikāliem un deju priekšnesumiem priecēs Liepājas Universitātes Tautas deju kolektīvs “Banga”, Priekules VPDK “Duvzare”, Latvijas lietuviešu kopiena, kā arī folkloras grupas no Rucavas un Skodas.

Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības projektu rezultātiem – abu valstu ugunsdzēsēji demonstrēs tehniku, un skatītāji varēs vērot paraugdemonstrējumus no glābēju ikdienas darba. Sanākušajiem būs iespēja uzzināt par hipoterapiju, vienlaikus vērojot jātnieku paraugdemonstrējumus. Speciālisti no Lietuvas Jūras akadēmijas demonstrēs simulatoru, ar kura palīdzību interesenti varēs izmēģināt spēkus kuģa vadīšanā. Savukārt kopīgā muzikālā priekšnesumā vienosies Liepājas un Klaipēdas jaunieši, kas sadraudzējušies kopīgi īstenota pārrobežu sadarbības projekta ietvaros.

Visas dienas garumā būs iespēja apskatīt Baltijas ceļa 25. gadadienai veltītu ceļojošo izstādi, kā arī izstādi par godu Latvijas Nacionālo bruņoto spēku 95. gadadienai, kur varēs aplūkot Zemessardzes 44. kājnieku bataljona bruņojumu un ekipējumu.

Par godu svētkiem Rucavas tirgus laukumā darbosies Latvijas un Lietuvas amatnieku tirdziņš, kur varēs iegādāties dažādus amatniecības izstrādājumus un pašmāju produktus.
Mazajiem Baltu vienības dienas apmeklētājiem būs pašiem savs stūrītis, kur varēs vērot animācijas filmas, darboties ar mālu un iet rotaļās kopā ar Liepājas Universitātes studentiem.

Savukārt kino gardēži plkst. 15:30 Rucavas novada domes lielajā zālē aicināti uz filmas “Spēlmanis” pirmizrādi Latvijā – tā ir pirmā Latvijas un Lietuvas kopražojuma spēlfilma pēdējo 20 gadu laikā. Filmas režisors ir Igns Jonins (Lietuva) un operators – Jānis Eglītis (Latvija). Filma jau guvusi starptautiskus panākumus, un drīzumā to sāks demonstrēt uz lielajiem ekrāniem Latvijā.

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+