×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
29. jūlijs, 2016
Drukāt

Rucavas domei draud atlaišana

Foto - LETAFoto - LETA

Rucavas novada ģerbonis "Pašvaldību ģerboņu svētkos" Rīgas pilī.

Rucavas novada domei ceturtdien nav izdevies ievēlēt jaunu priekšsēdētāju, un, ja pašvaldības vadītājs netiks ievēlēts līdz 6.augustam, tai draud atlaišana, aģentūra BNS uzzināja novadā.

Lai arī gan domes sēde tika sasaukta un balsojums par priekšsēdētāju notika, tas bija nesekmīgs – par vienīgo kandidātu, kurš bija gatavs uzņemties amata pienākumus – Jāni Veitu (“Mūsmājas”) nobalsoja tikai četri deputāti no deviņiem, pieciem balsojot pret.

Rucavas novada domei līdz 6.augustam ir jāizvēlas jauns priekšsēdētājs, iepriekš neuzticību saņēmušās Irēnas Šustas (“Mūsmājas”) vietā, pretējā gadījumā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) var rosināt Saeimai pašvaldības atlaišanu.

VARAM jau iepriekš Rucavas domi brīdinājusi par likumā pausto – pašvaldībai divu mēnešu laikā pēc amatpersonas atkāpšanās vai atbrīvošanas no amata, ir jāievēl jauna amatpersona, savādāk var tikt rosināta domes atlaišana.

Jau ziņots, ka Rucavas novads bez priekšsēdētāja ir jau kopš 6.jūnija, kad septiņi no deviņiem deputātiem izteica neuzticību iepriekšējai Rucavas novada domes priekšsēdētājai Šustai.

Ārkārtas domes sēde tika sasaukta pēc septiņu domes deputātu iesnieguma par neuzticības izteikšanu Šustai, kā argumentu minot neapmierinošo vadības stilu, proti, biežo speciālistu maiņu, kā arī to trūkumu domes struktūrās. Ar septiņām balsīm “par”, vienu “pret” un vienu “atturas”, Šusta tika atbrīvota no domes priekšsēdētājas amata, kuru viņa ieņēma no 2014.gada marta.

Pēc VARAM vēstules saņemšanas, atsevišķi Rucavas deputāti pauda gatavību sasaukt ārkārtas domes sēdi un priekšsēdētāju ievēlēt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+