×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. augusts, 2012
Drukāt

Rucavas novads ver durvis Ķīnas investīcijām


Foto-Dainis ĢelzisFoto-Dainis Ģelzis

Ķīnas kultūras mēnesis ir pirmais šāda veida pasākums Eiropā, un to rīko Rucavas novada dome un Latvijas ārzemju ķīniešu biedrība sadarbībā ar Ķīnas Tautas Republikas vēstniecību, Latvijas Universitātes Konfūcija centru un Xin Hua ziņu aģentūru. Pasākumu Rucavā apmeklēja arī vairāki Rīgā dzīvojoši ķīnieši ar savām ģimenēm.

 

Kultūras mēnesi ievadīja Rucavas novada domes priekšsēdētājas Līgas Stendzes, Ķīnas vēstnieka Latvijā Hu Ješuna, Ķīnas ārzemju biedrības priekšsēdētāja Žang Žong Lina, kā arī Konfūcija centra profesora Pētera Pildegoviča teiktās svētku runas. Ķīnas vēstnieku vizītē Rucavā pavadīja vairāk nekā 40 vēstniecības darbinieku, uzņēmēju un kultūras cilvēku delegācija.

Kā stāsta Rucavas novada domes priekšsēdētāja L. Stendze, ideja par šādu Ķīnas kultūras mēnesi radās abpusēji. “Biznesa pusdienu laikā ķīniešu restorānā Rīgā iepazinos ar tā īpašnieku Žangu. Pēc tam notika vairākas citas tikšanās un jaunas iepazīšanās gan Rīgā, gan Rucavā. Veidojās draudzīgas attiecības, vēlāk arī sadarbība. Daudzi no mūsu ciemiņiem Latvijā dzīvo jau 10 – 15 gadus,” stāsta L. Stendze. Sadarbības sākumā uzmanība pievērsta kultūrai, taču vēlāk dzimušas idejas arī par Ķīnas investīciju piesaisti. Šajā pasākumā tika prezentētas investīciju iespējas Latvijā un Rucavas novadā. “Kopā ar ciemiņiem apmeklējām vietējās iestādes un uzņēmumus. Viesojāmies kūdras ieguves un ražošanas uzņēmumā “Compaqpeat” un kokapstrādes ražotnē “G. M. koks”. Sarunas par investīcijām turpināsies. Un Ķīnas vēstnieks sacīja, ka tas nudien nav pēdējais Rucavas apciemojums,” uzsver domes priekšsēdētāja. Ķīnas mēneša norisi Rucavā atspoguļo arī Ķīnas ziņu aģentūra Xin Hua, tās materiāli tiek izvietoti vairāk nekā desmit televīzijas kanālos un Ķīnas ziņu portālos.

Uzziņa

Ķīnas investīcijas Latvijā

Līdz 2010. gada 3. ceturkšņa beigām Ķīnas tiešo investīciju atlikumi Latvijā sastāda 0,5 miljonus LVL.

2011. gada 28. februārī Ķīnas investīcijas Latvijas uzņēmumu reģistrētajos pamatkapitālos sastādīja 0,18 miljonus LVL (72. vieta citu valstu vidū), kā arī reģistrēti 39 Ķīnas investori.

Avots: Latvijas Banka, “Lursoft”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+