×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. jūlijs, 2012
Drukāt

Rucavas pašvaldība – bezatbildīga

Foto - LETAFoto - LETA

Par spīti iedzīvotāju protestiem Rucavas novada pašvaldības lēmums, ar kuru šogad iedzīvotājiem par zemi jāmaksā aptuveni divas reizes lielāks nodoklis nekā pērn, palicis negrozīts un šogad netiks pārrēķināts. 


 

Kā “LA” jau rakstīju, pērn decembra beigās Rucavas novada domes deputāti vienprātīgi nolēma aprēķināt šo nodokli, kā sacīts likumā. Bet tur teikts: ja pašvaldība nelemj par nodokļa pieauguma ierobežojuma saglabāšanu, tad 1,5% nodoklis par zemi jāmaksā pilnā apmērā no zemes kadastrālās vērtības.

Kaut arī pēc pagājušā gada decembra vidū izdarītajiem šā likuma grozījumiem vietējām pašvaldībām bija dotas lielas tiesības patstāvīgi lemt nodokļa politiku 2012. gadam, tostarp par tā sauktā 25% pieauguma ierobežojuma saglabāšanu par zemi maksātajam nodoklim, rucavnieku labā vietējā pašvaldībā nedarīja neko. Vien, atbildot uz iedzīvotāju prasībām atcelt šādu nodokli pieprasīja Finanšu ministrijai paskaidrot, vai vispār drīkstot to darīt. Kad ministrijā atbildēts, ka vairs nedrīkst, likušies mierā un atstājuši iedzīvotājiem liktenīgo lēmumu negrozītu.

Kā man paskaidro Finanšu ministrijas Tiešo nodokļu departamenta direktore Astra Kaļāne, pašvaldībai bija tiesības 2012. gadā piemērot nodokļa apmēra pieauguma ierobežojumu zemei vai saglabāt nodokļa apmēru 2011.gada līmenī, kā arī noteikt šā pieauguma ierobežojuma apmēru un piemērošanas nosacījumus līdz dienai, kad pašvaldībā sagatavoti nodokļa maksāšanas paziņojumi par 2012. gadu.

Bet likumā noteikts, ka pašvaldībām par nekustamā īpašuma nodokļa apmēru kārtējam gadam jāpaziņo maksātājam līdz 15. februārim. “Ja likuma grozījumi tika pieņemti pagājušā gada 15. decembrī, tad Rucavas novada pašvaldībai bija divi mēneši laika, lai pieņemtu iedzīvotāju interesēm atbilstošu lēmumu. Lielākā daļa pašvaldību to paguva, saglabājot gan nodokļa pieauguma procentuālo ierobežojumu, gan citas likumā noteiktās tiesības. Diemžēl Rucavas pašvaldības rīcība liecina, ka tā neiedziļinājās situācijā un rīkojās bezatbildīgi, pieņemot iedzīvotājiem nelabvēlīgu lēmumu,” piebilst amatpersona.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+