×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. maijs, 2013
Drukāt

Ruckas muižā taps mākslas centrs

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Cēsu novada domes 16. maija sēdē deputāti atbalstīja ideju par mākslas centra veidošanu Ruckas muižas telpās, Cēsīs. Mākslas centrā tiks piedāvāti pasākumi un aktivitātes gan māksliniekiem, gan iedzīvotājiem.

Mākslas centram būs noteikti vairāki darbības virzieni. Tiks organizēti ļoti daudzveidīgi kultūras un mākslas pasākumi: modernais teātris, deju izrādes, foto izstādes, lekcijas, diskusijas, dokumentālā un mākslas kino izrādīšana.

Otrs svarīgs darbības virziens būs starptautiski semināri un radošās darbnīcas mākslas, kultūras un sociālo zinātņu jomā, kas paredzētas māksliniekiem. Tāpat tiks piedāvāta iespēja izmantot telpas un aprīkojumu, lai darbotos melnbaltās fotogrāfijas jomā un video materiālu montāžai.

Idejas autori ir Kaspars Goba, dokumentālā kino režisors un fotogrāfs ar vairāk kā 20 gadu pieredzi profesionālajā jomā un Ieva Goba, producente un projektu vadītāja. Viņi atzīst, ka melnbaltā fotogrāfija kļuvusi par ekskluzīvu lietu, un ir ļoti maz cilvēku ar pieredzi, zināšanām un aprīkojumu, un mākslinieki ārvalstīs jau izrāda lielu interesi par šo projektu.

Kā pastāstīja K. Goba, Ruckas muižas mākslas centrs attīstīsies pakāpeniski, sadalot visu projektu vairākos etapos ilgākā laika periodā, bet pirmie pasākumi plānoti jau šogad. Idejas autori šobrīd darbojas pie sadarbības partneru un līdzekļu piesaistes gan no fondiem, pašvaldības un privātā sektora.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+