×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

“Rudenājos” Katlakalnā, Ķekavā un Rīgā sadziedās piecu tautu folkloras kopas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 25. līdz 27. septembrim Katlakalnā, Ķekavā un Rīgā notiks Katlakalna III Starptautiskais folkloras festivāls “Rudenāji”, vēsta festivāla saziņas pārzine Gunta Saule.

Festivāla atklāšana piektdien, 25. septembrī plkst. 18 pie Katlakalna Tautas nama. Plkst. 19 festivāla dalībnieki un viesi Lāpu gājienā dosies uz tuvējo Sauliešu pilskalnu, kur notiks kopīgs Rudenāju rituāls un rudens tradīcijām raksturīgas dziesmas, spēles, rotaļas un danči.

Sestdien, 26. septembrī, no plkst. 10. līdz 13 festivāls viesosies Rudens ražas tirgū Ķekavā. Festivāla viesu kopas piedalīsies saberu svētkos. Saberi ir viens no seniem rudens ražas svētku nosaukumiem, radies no tā, ka tirgū kopā sanākušie ļaudis ziedo no sava dārzeņu un augļu krājuma – pateicībai un nākamā gada auglībai. Viss saziedotais tiek sabērts kopā.

Sestdienas vakara daļa – Apjumību dzīres – notiks Katlakalna Tautas namā plkst. 18. “Tas būs kopīgs radošs uzvedums, rādot, ka tradīcija ir dzīva un iederīga mūsdienīgā pasaulē,” stāsta Saule.

Svētdien, 27.septembrī, festivāla dalībnieki dosies uz Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, kur plkst. 11-14 kuplinās tradicionālos Rudens ražas svētkus.

Festivālā piedalīsies viesi no Somijas (“Inemho”), Igaunijas (“Luu-Tuur”), Lietuvas (Medgrinda), Baltkrievijas (“Guda”), kā arī, protams, no Lartvijas novadiem – Nīcas Etnogrāfiskais ansamblis, Madonas “Vērtumnieki”, Limbažu “Delve”, Bārbeles “Tīrums” un citi.

Katlakalna Starptautiskais folkloras festivāls “Rudenāji” notiek kopš 2011. gada katru otro gadu septembra nogalē un ir veltīts Latvijas un citu valstu rudens laika tradīciju iepazīšanai un popularizēšanai. Festivāla viesi ir dažāda rakstura folkloras kopas no visiem Latvijas dižnovadiem, viesi no Baltijas – Igaunijas un Lietuvas, kā arī no citām valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+