×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Rudenī “Arēnā Rīga” notiks 90. gadu populāru mūziķu sarīkojums “Disco 90”

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

Zviedru dziedātājs Dr. Albans.

“Arēnā Rīga” 18. novembrī norisināsies pasākums “Disco 90”, kurā uzstāsies 90. gadu kulta mūziķi – Dženija Bergena no grupas “Ace of Base”, mūziķis “Haddaway”, mūziķis “Dr.Albans”, grupa “La Bouche” un grupa “SNAP”, informēja “Makroconcert” sabiedrisko attiecību menedžere Danute Vareikaite.

Dziedātāja Dženija Bergena ir no slavenās zviedru grupas “Ace of Base”, kuras iespaidīgā radošā karjera sākusies pagājušā gadsimta 80. gados. Par “Ace of Base” pirmo veiksmīgo kompozīciju kļuva dziesma “Wheel of Fortune”.

Savukārt mūziķis “Haddaway” zināms ar tādiem hitiem kā “What is love”, “Life”, “Rock my heart” un “What about me”, bez kuriem neiztika neviena 90. gadu diskotēka. Īpašā vokāla un enerģisko populārās mūzikas disko ritmu mijiedarbība padarīja mūziķi neizmērojami populāru un nodrošināja viņam deju mūzikas karaļa titulu. “Haddaway” dzimis Trinidadas salā, bet pēc tam pārcēlies uz dzīvi Vašingtonā. Patstāvīgi iemācījies dziedāt, dejot un spēlēt ģitāru un tauri, jau 14 gadu vecumā viņš izveidoja savu pirmo grupu ar nosaukumu “Chances”. Dziedātājs kļuva populārs 1993. gadā pēc sava debijas singla “What is love” izdošanas.

“Dr.Albans” ir pasaulslavens Nigērijas izcelsmes zviedru mūziķis, kura hiti joprojām skan radiostaciju ēterā. Universitātē viņš mācījās par zobārstu un pat negrasījās kļūt par mūziķi, sākumā mūzika Albanam bija tikai hobijs. Lai apmaksātu studijas, viņš strādāja par dīdžeju populārā Stokholmas klubā. Pirmos panākumus viņam atnesa kompozīcija “Hello, Africa”, kas veltīta Albana nigēriešu saknēm. Mūziķa debijas albums pasaulē tika pārdots miljonos mērāmā tirāžā un atnesa viņam pasaules slavu.

Vācu grupa “La Bouche” ir slavenā producenta Franka Fariana projekts, kas kļuva par vienu no ievērojamākajām parādībām 90. gadu popmūzikā. Grupas repertuārā ir popa, “dance pop”, “r’n’b” un “eurodance” stilā komponētas dziesmas. Jau pirmais singls “Sweet Dreams” sasniedza ievērojamus rezultātus. Milzīgajiem panākumiem Eiropā, ASV un Kanādā sekoja debijas albums ar nosaukumu “Sweet Dreams”, kas ASV kļuva par bestselleru un padarīja grupu par deviņdesmito gadu sensāciju.

Savukārt lielākajai daļai fanu “euro dance” grupa “SNAP” saistās ar hitu “Rhytm is a Dancer”, kas bija praktiski jauna parādība muzikālajā kultūrā. Pirmais grupas singls “The Power” vienā mirklī iekaroja popularitāti visā Eiropā un Ziemeļamerikā, ieņēma vadošas pozīcijas hitparādēs un ieguva platīna statusu. Grupas pirmais albums “Wild Power” līdz šim brīdim ir viens no pārdotākajiem deju mūzikas albumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+