×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. maijs, 2014
Drukāt

Rudenī atkārtoti aicinās rīdziniekus deklarēties Rīgā (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Izveidojot un pilnveidojot atlaižu programmas galvaspilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem, Rīgas dome rudenī plāno vēlreiz rīkot reklāmas kampaņu, aicinot Rīgā dzīvojošos cilvēkus deklarēties Rīgā, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Rīgas mērs norādīja, ka līdz 13.maijam, kad Rīgas domes deputāti balsos par “Rīdzinieka kartes” statusu, būs pieejama detalizēta informācija par atlaidēm, ko nodrošinās pašvaldība, tās kapitālsabiedrības un sadarbības partneri.

Ušakovs uzskata, ka, piešķirot atlaides, ieguvēji būs gan uzņēmēji, gan pašvaldība. Piemēram, ja privāts uzņēmums, kas konkurē ar citiem, piešķirs atlaides rīdziniekiem vai kādai konkrētai rīdzinieku kategorijai, piemēram, pensionāriem, šie rīdzinieki kļūs par uzņēmuma klientiem un uzņēmēji būs ieguvēji. “Mums nekādā gadījumā ne pie kādiem nosacījumiem nebūs nekādas kompensācijas nevienam konkrētam uzņēmumam,” uzsvēra Rīgas mērs.

Savukārt zaudējumus, kas atlaižu piešķiršanas dēļ radīsies pašvaldības iestādēm un kapitālsabiedrībām, plānots kompensēt uz tā rēķina, ka Rīgā deklarēsies vairāk cilvēku un viņu maksātie nodokļi nonāks Rīgas kasē.

“Ja tagad izveidosim šo programmu, rudenī atkal reklamēsim “Deklarējies Rīgā” – tur, kur tu jau reāli dzīvo,” norādīja Ušakovs.

Rīgas dome plāno “Rīdzinieka kartei” noteikt īpašu statusu, lai ar tās palīdzību varētu ieviest atlaides rīdziniekiem un veicinātu e-talona kā elektroniskā maciņa izmantošanu Rīgā deklarēto iedzīvotāju vidū.

Pērnā gada nogalē Rīgas dome bija apņēmusies noteikt, ka “Rīdzinieka kartes” īpašniekiem sabiedriskais transports Rīgā maksās uz pusi lētāk nekā Rīgā nedeklarētajiem iedzīvotājiem, taču pret to iebilda Vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministrija (VARAM). Šā gada februārī, kad par ministru uz nepilniem diviem mēnešiem kļuva Einārs Cilinskis (“Visu Latvijai!”-TB/LNNK), ar Rīgas domi panākta vienošanās, ka tiks veikti grozījumi Pašvaldību likumā, nosakot galvaspilsētas funkcijas un mehānismus to kompensēšanai, savukārt Rīgas dome līdz gada beigām nodrošinās, ka visiem pasažieriem Rīgas sabiedriskais transports pieejams par vienādu cenu.

Kaut arī Cilinski vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā 27.martā nomainījis Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK), Ušakovs ir pārliecināts, ka norunas izpildei tas netraucēs, jo Cilinskis patlaban ieņem VARAM parlamentārā sekretāra amatu, līdz ar to saikne ar pašvaldībām paliek.

Kā ziņots, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) 15.aprīlī žurnālistiem pastāstīja, ka maijā Rīgas pašvaldībai piederošajos uzņēmumos varētu sākt darboties atlaides “Rīdzinieka kartes” īpašniekiem.

Atlaides karšu īpašniekiem maijā varētu būt pašvaldībai piederošos uzņēmumos, piemēram, zoodārzā, veselības aprūpes iestādēs. Atkarībā no iespējām atlaižu apjoms vēl tiks precizēts. Uzņēmēji atlaides piedāvās atkarībā no konkrētā gadījuma, taču Ušakovs cer, ka arī pirmie uzņēmēji jau maijā varēs rīdziniekus iepriecināt ar atlaidēm.

Aptieku, lielveikalu, mazumtirdzniecības ķēžu, banku, degvielas uzpildes staciju, veselības centru, taksometru kompāniju un citu nozaru uzņēmēji jau esot izteikuši priekšlikumus, piedāvājot “Rīdzinieka kartes” turētājiem piešķirt konkrētas priekšrocības vai atlaides saviem pakalpojumiem.

Ušakovs pēc tikšanās žurnālistiem pastāstīja, ka ar privātajiem uzņēmumiem apsprieduši sadarbības iespējas un uzņēmēji pauduši ieinteresētību par šo projektu. “Mēs arī runājam par to, ka “Rīdzinieka karte” var tikt plašāk izmantota arī kā maksāšanas līdzeklis,” piebilda Ušakovs

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Es galigi neko nesapratu,ka vardeklareties caur internetu? Raksta ka parbrivu,bet peiksni ir jamaksa,mes dzivojam laikam viena melosana,un kur ir ta patiesa Latvija?

  2. lai deklarējas Rīgā, bet tad jau ne Latvijā

  3. nedraudzīgs veids, kā neuzkrītoši (kādas bija rindas pie RS klientu apkalpošanas nodaļām!) vienuviet apkopot informāciju par katra rīdzinieka (lasi – apm. puse no valsts iedzīvotājiem) privātajām gaitām (medicīnas iestāžu apmeklējumi, sabiedriskais transports, autostāvvietas, iepirkšanās paradumi etc…) lielais brālis jūs gaida… 🙂 turklāt par to samaksā visi Rīgas nodokļu maksātāji… un ne-rīdzinieki, kas maksā paaugstinātos pakalpojumu tarifus… eleganti.

  4. Un kāds būs bonuss? RD dzīvokļus piešķirs?!

  5. Laikam visas kartes nav izdalītas ,bet saražotās kaut kā jārealizē.Nauda jāatpelna.

  6. Viss jau skaisti, bet vjadzētu pārskatīt arī deklarēšanās iespējas. Man, kā mājas īpašniecei nepatīk pārsteigumi, ka manā īpašumā ir bez manas ziņas deklarējušās neskaitāmas personas!!!

  7. Es par deklarēšanos Rīgā,bet,kurā adresē deklarēties?????,ja dzīvoju īrētā dzīvoklī un saimnieks nedeklarē savā platībā,lai vēlāk neesot problēmas par ienākumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+