Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
11. maijs, 2016
Drukāt

Rudenī diriģents Mariss Jansons atklās LNSO jubilejas sezonu

Foto: LETAFoto: LETA

Rudenī Latvijā viesosies diriģents Mariss Jansons, kurš 16.septembrī Lielajā ģildē stāsies pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) pults, aģentūrai BNS apstiprināja LNSO pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.

Jansona vadībā orķestris atklās savu 90.jubilejas koncertu sēriju. Koncertā uz skatuves kāps arī Raimonds Pauls, kopā ar orķestri izpildot vienu skaņdarbu.

Kopumā LNSO 90.jubilejas koncertu sērijā gaidāmi pieci koncerti.

Biļešu tirdzniecība uz koncertu 16.septembrī sāksies trešdien plkst.16.

Iepriekš Jansons Latvijā viesojās 2014.gadā, uzstājoties ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri Latvijas Nacionālajā operā.

Jansons ir latviešu diriģents un daudzu vadošo pasaules simfonisko orķestru vadītājs gan Eiropā, gan arī ASV. Viņš saņēmis prestižo “Grammy” balvu, kā arī “Lielo mūzikas balvu 2014” par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikā. Jansons apbalvots ar II šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, Francijas augstākās pakāpes ordeni mākslā un literatūrā, Lielbritānijas Karaliskās filharmonijas biedrības balvu, kā arī saņēmis prestižo Ernsta fon Sīmensa balvu un citus apbalvojumus.

Jansons ir vairāku ārvalstu orķestru un mūzikas akadēmiju goda loceklis, un pasaules mūzikas kritiķi mākslinieku iekļāvuši diriģentu topa trešajā vietā. Jansons patlaban ir Bavārijas Radio simfoniskā orķestra galvenais diriģents.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+