×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Rudenī Latvijā uz mācībām ieradīsies vairāk nekā 1000 ārvalstu militārpersonu

Starptautisko militāro mācību "Saber Strike 2012" preses diena

Starptautiskās militārās mācības "Saber Strike 2012" Ādažu poligionā.

No 29.septembra līdz 6.oktobrim Latvijas teritorijā plānots organizēt Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopējās militārās mācības “Silver Arrow 2014”, kurās piedalīsies vairāk nekā 1000 ārvalstu militārpersonu, informēja Aizsardzības ministrijā.

Tās būs sauszemes spēku mācības, kurās piedalīsies bruņoto spēku vienības no Latvijas, Igaunijas, ASV un Lielbritānijas. Mācības tiek rīkotas, lai pilnveidotu NATO valstu savstarpējo sadarbību, sagatavotu un pilnveidotu bruņoto spēku vienību spējas konvencionālajā karadarbībā, kā arī pilnveidotu aizsardzības nozares, civilo valsts un pašvaldību institūciju sadarbību uzņemošās valsts atbalsta operāciju laikā, realizējot atbilstošu sabiedroto militāro un atbalsta vienību uzņemšanu un izvietošanu valsts teritorijā.

Valdībai drīzumā būs jālemj, vai atļaut NBS piedalīties šajās mācībās. Likums paredz, ka lēmumu par Latvijas vienību piedalīšanos kopējās militārajās mācībās Latvijas teritorijā, ja mācībās piedalās vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām, pieņem Ministru kabinets, norāda Aizsardzības ministrija.

Lēmuma projektu par atļaujas došanu piedalīties šajās mācībās ceturtdien skatīs valsts sekretāru sanāksmē.

Jau ziņots, ka rudenī Latvija plāno iesaistīties dažāda mēroga militārajās mācībās, no kurām vismaz piecas norisināsies Latvijas teritorijā.

Piemēram, no 1.septembra līdz 10.septembrim mācībās “Saber Junction 14” tiks piesaistīti arī Latvijas Gaisa spēku aviācijas bāzes karavīri. Vēl tiek plānotas mācības “Steadfast Pyramid” un “Steadfast Pinnacle”, kā arī vietējās mācības, kurās tiks trenēta Latvijas Zemessardze, – paaugstinātas gatavības rotas Latvijas reģionos izstrādās dažādus scenārijus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+