×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Rudenī Latvijā varētu būt jauna valdība, uzskata Āboltiņa (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa saka uzrunu.

Partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas vadītāja un līdere Solvita Āboltiņa trešdien sarunā ar aģentūru BNS pieļāva, ka rudenī Latvijā varētu būt jauna valdība.

“Šodien tas nav dienaskārtības jautājums, bet tas var notikt, tā nebūtu nekāda traģēdija Latvijas valstij,” viņa sacīja.

Reizē politiķe uzsvēra, ka tas nav pašmērķis, jo šobrīd Latvijai tostarp ir jāpabeidz prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē, kā arī svarīgi parādīt valsts iekšējo stabilitāti. Tomēr jauns Ministru kabineta sastāvs esot iespējams.

“Var būt, ka šī nav vienīgā valdība šajā gadā,” pauda Āboltiņa.

Arī Nacionālās apvienības (NA) valdes loceklis un Saeimas deputāts Imants Parādnieks sarunā ar aģentūru BNS neizslēdza šādu iespēju. “Pagaidām nav nekāda pamata, tomēr noskaņojums, kas virmo gaisā, ir tāds visai savdabīgs,” viņš sacīja.

Parlamentārietis gan uzsvēra, ka NA neesot vēlmes pēc jaunas valdības. “Ja kāds no koalīcijas partneriem radīs kaut kādas situācijas vai vēlēsies pārmaiņas, tad mēs, protams, to risināsim, bet noteikti mēs to nerosināsim,” noteica Parādnieks.

Neoficiāli vairāki politiķi aģentūrai BNS apliecināja, ka jau šobrīd notiek sarunas par nākamo valdību, kuru varētu turpināt vadīt “Vienotība”. Tiek pieļauts, ka Ministru prezidentes amatu Laimdotas Straujumas vietā varētu ieņemt Āboltiņa. Vairāki avoti arī minēja, ka jaunajā Ministru kabinetā varētu pieaugt Zaļo un zemnieku savienības ietekme.

Iepriekš politiķi izteikumi liecināja, ka Zaļo un zemnieku savienība vēlas premjera posteni, tomēr šobrīd tiek runāts par to, ka politiskais spēks savā pārziņā nākamajā valdībā pārņemtu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), ko šobrīd vada NA. Strīdi par to, kuram no koalīcijā esošajiem politiskajiem spēkiem iedalīt VARAM, bijuši vairāku valdību veidošanas laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. ZZS aizsardzības ministriju saņēma no Arta Pabrika (“Vienotība” ) Zvārdes “lietas” sakarā, kad prezidents Bērziņš brutāli nometa Pabriku, jo tas neļāva piepildīties prezidenta nodomiem!!! Vai varēja tik VIENKĀRŠI izmest zvārdeniekus no atgūtajiem un jau iekoptajiem zemes gabaliem un to zemi atdot nezin kam!??? NEDRĪKSTĒJA!!???? Atceros NAIDA PILNO PREZIDENTA BĒŖZIŅA SKATIENU UN SEJAS IZTEIKSMI, JO PABRIKS BIJA TAS, KURŠ NEĻĀVA ZEMI ATŅEMT ZVĀRDES ZEMNIEKIEM!!! ZSS NEVAJAG tagag lepoties ar cita darba augļiem un Bērziņa kungam tā IENĪST CILVĒKU, KA TAS JĀNOMET LABI STRĀDĀJOT!!! NO SAVIEM VĀRDIEM NEATKĀPJOS, JO NECIEŠU LIEKUĻUS UN MEĻUS, SAVA LABUMA MEKLĒTĀJUS!!! Vējonis TIKAI turpināja darbu labi nostādītā darba laukā UN VISS!!! Nopelni NEKĀDI personīgi viņam un LIELĪTIES NAV GODĪGI!!! Par AIZSARDZĪBAS MINISTRIJAS VADĪBU BŪTU JĀIET ATPAKAĻ PIE “VIENOTĪBAS” CILVĒKIEM UN TAD BŪTU GODĪGI!!!

 2. V armii glavnij praporsščik! Bergmanis apsverot iespēju kļūt pr Aizsardzības ministru!

 3. Piekrītu Jabločkinai Atbildēt

  Sen laiks jaunai valdībai – flegmatiskā .. Laimdota ir kā posts Latvijai. Arī IZM un Iekšl.min. vada nepiemēroti cilvēki. Un VARAM vispār ir vakars uz ezera.

 4. aboltiņa kura netika ievelēta grib tik par ministri jo zin ka vairs nekad neviens par viņas nebalsos.

  tagad viņā sāk muldēt ka bus parmaiņas jo grib tikt par premieru… arprāts ar šõ sievieti..
  atceraties.
  viņa netika ievelēta saeima. bet tika saeimā jo kads jauns puika ateicas…. bet tur bija liela ažiotāža un parādijas inetā ka viņa ir nopirkusi mandatu… vai tas tā bija, vel daudz cilvēki par to ir neizpratnē.

 5. Vai tad Āboltiņa jau atkal ir Saeimas priekšsēdētāja?

 6. Saskaņas dziesma! Samaksa par nopirktajām balsīm! Bravo!

 7. var līst amatos,kaut arī tauta skaidri ir parādījusi savu attieksmi! vai nebūtu laiks Āboltiņai noiet maliņā un klusi,godīgi pastrādāt kādu prastu darbiņu?!

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Cienījamais kolēģi!
   Kāds naivums Tavā vecumā! Āboltiņa malā klusi un godīgi!? Šajā teikumā patiesībai atbilst tikai ceturtais vārds, pārējie galīgi neklopē kopā ar pirmo!
   Jau vakar varēja manīt biedrenes lielo uztraukumu un dīdīšanos pirms pēdējās kārtas un tad bezkaunīgo steigu būt pirmai ar puķēm pie jaunievēlētā prezidenta, neievērojot ne subordināciju, ne savu vietu!
   Valdības maiņa ir nepieciešama tieši viņai, jo, varbūt, ka kāds ministrs aizceļo uz Honkongu un kurš cits nāks vietā un kurš tad vēl ir spējīgs ziedot sevi bez atlikuma Tēvzemes labā?!

 8. Un tās sastāvā Atbildēt

  Varēsim atrast Lembergam tīkamu aizsardzības ministru?

 9. Saskaņas balsis prezidentam jāatstrādā, solījumi jāpilda, tāpēc arī runas par jaunu valdību. Vai ne tā?

 10. Deva ta;cu to amatu jau Bērziņš ———>Āboltiņai. Neņēma taču pati.
  Nez kas gan tagad tur tā tajās “galma intrigās” būtu tā pamainījies?
  Tajā amatā gan tikai kādu tautsaimnieku vajadzētu likt,
  citādi viena vienīga dubultā grāmatvedība…
  :(?

Draugiem Facebook Twitter Google+