×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. februāris, 2012
Drukāt

Rudenī Rīgā notiks tēlniecības kvadriennāle

telniecibas_kvadriennale

Rudenī Rīgā notiks tēlniecības kvadriennāle “Rīga 2012 – Integrācijas anatomija”, kurā aicināti piedalīties 32 mākslinieki, no kuriem 21 mākslinieks pārstāv Eiropas Savienības dalībvalstis, aģentūru LETA informēja sabiedrisko attiecību konsultante Liene Jakovļeva.

Savos darbos mākslinieki aicināti runāt par problēmsituācijām un veiksmes stāstiem – vairākkopienu sabiedrību integrāciju vienas valsts robežās.

Tēlniecības kvadriennāle Rīgā notiks no 7.oktobra līdz 25.novembrim, kļūstot par vienu no nozīmīgākajiem šā gada mākslas pasākumiem Latvijā, ietverot izstādi, starptautisku konferenci un īpašu izglītības programmu.

Šogad starptautiskās tēlniecības kvadriennāles “Rīga 2012” skatiens vērsts uz ģeopolitisko, starpnozaru un kultūras zonu saskares situāciju fiksāciju un analīzi. Atvērta, sociāli aktīva un dažādus politiskus kontekstus un situācijas reflektējoša māksla paplašinās Latvijas iedzīvotāju izpratni par procesiem, kuros mēs visi esam iesaistīti un aicinās iepazīt to, kā Latvijas un citu Eiropas un pasaules tautu mākslinieki interpretē šīs aktuālās tēmas. Kvadriennāles uzmanības centrā būs personiskā pieredze kā kolektīvās pieredzes sastāvdaļa, stāstīja Jakovļeva.

Latvijas valsts pilsoņi un iedzīvotāji veido kopumu, kas pamatā ir divvalodīgs. Kvadriennālē pārstāvēto mākslinieku interese ir pētīt, cik liela ir dažādo kultūru mijiedarbība nesenajā vēsturē, tagadnē un nākotnē, jo pienācis laiks aktīvi diskutēt par to, kā saglabāt nacionālo pašapziņu, kultūru un valodu, vienlaicīgi veiksmīgi integrējoties lielajā Eiropas un pasaules valstu un kultūru kopienā, kā, nezaudējot savu pašcieņu, sadzīvot ar citu valodu, kultūru un reliģiju pārstāvjiem. Tā būs provokācija ar pozitīvu zīmi, kas rosinās domāt, izglītoties, diskutēt un attīstīties progresīvai demokrātiskai sabiedrībai, ir pārliecināti tēlniecības kvadriennāles rīkotāji.

Tēlniecības kvadriennāle Rīgā ar četru gadu intervālu notiek jau kopš 1972.gada un no 2004.gada kvadriennāles organizē Mākslas menedžmenta un informācijas centrs.

Rīgā tēlniecība kvadriennāles darbi publiskajā telpā būs apskatāmi parkā pie Uzvaras pieminekļa, Brīvības pieminekļa apkārtnē, kā arī Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā.

 

ATTĒLĀ: Mākslinieces Lenkas Klodovas (Čehija) darbs “Love Bins” Speķa ielā tēlniecības kvadriennāles “Rīga 2008 – vairākuma diktatūra” izstādē Rīgas publiskajā telpā Latgales priekšpilsētā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+