Ekonomika
Bizness

Rudenī sāks kursēt pasažieru vilciens no Kijevas uz Rīgu0

Foto – EPA/LETA

Pasažieru vilcienu kustību starp Kijevu un Rīgu plānots sākt augustā.

Savukārt nākamgad plānoto pasažieru vilciena maršrutu Kijeva-Minska-Viļņa-Rīga nākamgad iecerēts pagarināt līdz Tallinai, paziņojis Igaunijas valsts dzelzceļa kompānija “Eesti Raudtee” vadītājs Eriks Laidvē.

Intervijā Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR Laidvē pastāstīja, ka pagājušajā nedēļā Kazahstānā starptautiskas sanāksmes laikā ticies ar Ukrainas valsts dzelzceļa kompānijas “Ukrzaļizņicja” vadītāja pienākumu izpildītāju Jevhenu Kravcovu un pārrunājis iespējas pagarināt vilciena maršrutu līdz Tallinai.

Laidvē arī sacīja, ka pašlaik pasažieru vilcienu kustību starp Kijevu un Rīgu plānots sākt augusta, bet līdz Tallinai maršrutu varētu pagarināt nākamgad.

“Kad vilciens sāks kursēt, mūsu dienesti strādās, lai saskaņotu kustības grafiku nākamajam gadam. Mums tas būs jāiesniedz līdz 1.decembrim,” sacīja Laidvē.

Viņš piebilda, ka tiks veikts arī mārketinga pētījums par maršruta pagarināšanu līdz Tallinai.

Jau vēstīts, ka Ukrainas infrastruktūras ministra vietnieks Jurijs Lavreņuks aprīlī paziņoja, ka “Ukrzaļizņicija” drīzumā gatavojas sākt pasažieru vilcienu satiksmi maršrutā Kijeva-Minska-Viļņa-Rīga. Sociālajā tīklā “Facebook” viņš ierakstīja, ka “Ukrzaļizņicja” jau ir iepirkusi Ukrainā ražotus 28 jaunus pasažieru vagonus, kas kursēs šajā maršrutā. Biļetes cena kupeju vagonā no Kijevas līdz Rīgai būs 1855 grivnas (60 eiro).

Ukrainas infrastruktūras ministrs Volodimirs Omeljans pagājušā gada jūnijā paziņoja, ka tiek plānots ar pasažieru vilciena maršrutu savienot piecas galvaspilsētas – Kijevu, Minsku, Rīgu, Viļņu un Tallinu, un ka nākotnē šo maršrutu varētu pagarināt līdz Odesai.

LA.lv