×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2015
Drukāt

Anda Līce: Liekulīgi, ka par valodas tīrību literatūrā uztraucies Ušakovs un “Saskaņa” (44)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Cilvēki debesīs visbiežāk skatās pavasaros un rudeņos, kad gājputni atgriežas un kad lido projām. Pavasaros notiek vairošanās, rudeņos – saglabāšanās dzīres. Radība cenšas uzēst biezāku tauku kārtu un savākt krājumus ilgākam laikam. Putni var vien tik, cik saiet guzā, pārējiem ir citas krātuves.

Kaut arī interesanti, tomēr neizturami smagi ir vērot, kā notiek punktu vākšana un krāšana politikā. Gan mazajā, gan lielajā. Demagoģija un populisms ir divas rokas, ar kurām var grābt ogles. Tās gan pašiem grābējiem reizēm birst uz galvas, taču grābšanu tas neaptur. Vislabāk izvēlēties jomas, kurām nav stingra ietvara. Ikviens, kam nav slinkuma, tādus jautājumus kā, piemēram, nacionālisms, patriotisms un tikumība, var staipīt kā ieveramo gumiju un rīkot populisma dzīres. Arī tie, kas zog, melo, pārkāpj laulību un paši ir rupji kā zirga deķi. Uzmanību no svarīgām, bet nerisinātām lietām pavisam viegli var novērst, liekulīgi saasinot to uz kaut ko citu, bieži vien nebūtisku, un tam vienmēr ir atbalss. Kā tagad saceltajam troksnim ap Agneses Krivades dzejoli. Tā ir klaja liekulība un populisms, kad par valodas tīrību latviešu literatūrā pēkšņi sāk uztraukties Rīgas mērs Ušakovs un partija “Saskaņa”, kurai pašai ar valsts valodu ir nepārvarētas grūtības.

Uzmanības novēršana pastāvīgi notiek arī lielajā politikā. Kremlis pasaules uzmanību no Ukrainas tagad ir pārcēlis uz Sīriju, jo tur, redz, esot jāaizstāv Krievijas nacionālās intereses, jānovērš sadursmes un jācīnās pret Krieviju apdraudošo terorismu. Kāpēc gan ar tām pašām labi noslīpētām metodēm, kuras derēja Ukrainā, nepacīkstēties ar Rietumiem un Ameriku kādā citā, svešā teritorijā? Arī tā var sev sarīkot dzīres. Globālo konfliktu pamatā vienmēr ir ģeopolitiskās intereses, un liekulība ir izrādījusies īsts brīnumlīdzeklis, īpaša ieroču šķira.

Latvija vēl nav attapusies no iepriekšējās reģionālās reformas, kad zosādu jau uzdzen runas par jaunu reformu. Ar kādu nolūku to veiks šoreiz, lai kādai partijai sagādātu dzīres, kā savā laikā tās baudīja Tautas partija? Par tām vienmēr maksā tauta. Un mēs atkal nonākam pie jautājuma par izvēli. Ne tikai vēlēšanu dienā, bet ik dienu, kad nedomājot atbalstām politiķu šaurā lokā pieņemtus lēmumus, no kuriem labums ir tikai atsevišķām personām, nevis valstij.

Rudenī palūkoties debesīs ir svētīgi, kaut vai tādēļ, lai sev atgādinātu – es nedzīvoju tikai no tā vien, kas guzā. Manī ir vēl kādas acīm neredzamas krātuves, kurās ir paredzēta vieta dzērvju klaigām un pateicībai par zemes bezgalīgo dāsnumu, ko patiešām vajag svinēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (44)

 1. Nu, kas liek līst, locīties Atbildēt

  kauns a.līcei tā sevi pazemot un atbalstīt latviešu tautas APZINĀTUS degradantus

 2. A.Balts
  12.10.2015 00:44
  joske
  12.10.2015 00:32
  Dārgā īsto latviešu Nacionālās apvienības deputāte – paskaidro labāk saviem vēlētājiem, kādēļ Saeimā pusdieno kopā ar Jūliju Stepaņenko no “Saskaņas”. Tikumības vājprāta murgu dēļ ir vērts biedroties ar saskaņiešiem? 🙂

  Jauki, ka niks atbilst būtībai, ar ko apsveicu! Bet, ja Stepaņenko apgalvos, ka saule ir karsta, tad arī piem. R.Dzintars un A.Kiršteins būs tapuši saskaņiešu sabiedrotie??! Un vai es būšu palicis kremļa fans, ja kā vienīgo derīgo uzskatu viņu pieņemto likumu par homoseksualitātes propogandas aizliegumu jaunatnei?

 3. Arī literāts 8. oktobris, 2015 07:04
  Atbildēt

  Līces nelaime ir tukšais, idiotiskais nacionālisms. Viņasprāt, viss, kas nāk no Ušakova, ir slikts tāpēc, ka viņš ir Ušakovs. Un tā viņa nonākusi to pusē, kuri atbalsta krievu lamuvārdu lietošanu skolā, dzejā utt. Bet kā tas ietekmē jaunatni, kurai jau tā smadzenes tiek kropļotas visādā veidā? Skumji, Līces kundze, ka Jūs, būdama cienījamā vecumā, nonākat blakus ciniskai, rupjai, pretīgai rīmju kalējai, kurai nospļauties par visu, ka tik kādu šokēt kaut vai ar rupjību, jo nepietiek spēju cilvēkus uzrunāt ar kaut ko jēdzīgu. Skumji, gaužām skumji Līces kundze. Šoreiz Ušakovs ir nesalīudzināmi lielāks latviešu patriots nekā Jūs.

 4. PIekrītu autorei. Nu tikai ne Ušakam ar tik bagātu mātes vārdu klāstu murmulēt par tikumību un valodas tīrību,īpaši latv.val.!Viņš nav pirmklasnieks lai nu jau savā vecumā runātu/ te dzimis !!/ tik sliktā valsts val.Sievas maina – “tikumības!?/ reklamētājs un “aizstāvis”.Laupītājs var mācīt nezagt,alkoholiķis-nedzert?!
  Man mati ceļas stāvus,kad Ušaks tēlo Okupācijas muzeja “aizstāvi”,jo kuras nācijas dēļ ir radies šis muzejs un KAPĒC??? viss jau saskaņotais tieši Ušaka laikā tiek izvandīts un apšaubīts,tiek degradēts un noliegts .Ja mērs būtu latvietis nekas tāds nenotiktu un sirmiem okupācijas dzeltiem vīriem no OM nebūtu jāzemojas okupāc,pēcnācēja priekšā .Gailes un seiļus vai sīļus var atrast katrā nācijā !Ušaks tēlos “labiņo”lai uzpirktu naivās latviešu represētās un pensionārus.Ušaks ir īsts ,krampīgs Višinska mazdēls !!CENZĒSIET??Veiksmi !

 5. Godīgi teikt?
  Man ir daudz lielāka cieņa(!) pret Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu, jo Rīgā redzami viņa vadītās domes paveiktie darbi, nekā pret tīrasiņu latviski runājošajiem tukšpirdējiem!

  • Nu, tad tu tāds kremļa pamesls vien esi, jo es viņa labos darbus, diemžēl, neredzu!!!

   • Ulass, esi no Neredzīgo biedrības?
    N.Ušakovs ir Rīgas iedzīvotāju- pilsoņu ievēlēts Rīgas domē. Tātad rīdzinieki novērtējuši viņa paveikto.
    Kā vnk cilvēks redzu, ka pie Centrāltirgus Spīķeru rajons sakārtots, ko nebija spējuši paveikt iepriekšējie latviski runājošie Rīgas mēri! 25 gadu laikā uzceltas jaunas daudzstāvenes- sociālās mājas. Par Rīgas domes miljoniem atjaunots Mākslas muzejs, Ziemeļblāzmas kultūras pils. Ziedoņdārzs atjaunots. Par lielu brīnumu beidzot mikrorajonu iekšpagalmi tiek sakārtoti …Un tas notiek 5 gadu laikā kopš Nils Ušakovs ir Rīgas domes vadītājs.
    Pirms klabināšanas novērtēsim vispirms katrs savu(!!!) paveikto Rīfas labā un tikai tad citu cilvēku paveikto!

 6. Pretīgi! Latvijai tāds kultūras mantojums, bet nē , viena skuķene , skolmeistsrene mīl BĻ,,,,, , par kurieni parakāties!

 7. Beidziet mērkaķīši rakstīt rupjus komentārus. Ušakovs ir godavīrs. Viņš dara visu,ko seima pavēl.

 8. Līces nelaime ir tukšais, idiotiskais nacionālisms. Viņasprāt, viss, kas nāk no Ušakova, ir slikts tāpēc, ka viņš ir Ušakovs. Un tā viņa nonākusi to pusē, kuri atbalsta krievu lamuvārdu lietošanu skolā, dzejā utt. Bet kā tas ietekmē jaunatni, kurai jau tā smadzenes tiek kropļotas visādā veidā? Skumji, Līces kundze, ka Jūs, būdama cienījamā vecumā, nonākat blakus ciniskai, rupjai, pretīgai rīmju kalējai, kurai nospļauties par visu, ka tik kādu šokēt kaut vai ar rupjību, jo nepietiek spēju cilvēkus uzrunāt ar kaut ko jēdzīgu. Skumji, gaužām skumji Līces kundze. Šoreiz Ušakovs ir nesalīudzināmi lielāks latviešu patriots nekā Jūs.

  • Par latviešu valodas tīrību ir tiesīgi runāt un lemt tikai paši latvieši! Jā kādam tas nav saprotāms, tad tā ir viņa paša problēma.

 9. Paldies Ušakovam (naturlizētajam okupantam), ka viņš iestājas par valodas tīrību literatūrā. Pieļauju, ka viņu uz šo soli pamudināja sieva latviete – paldies par to viņai! Par “Saskaņu” gan nebalsošu! Un vēl paldies, ka Ušakovs aizvāca no Rīgas ielām homoseksuālisma propagandu, kas jau balansēja uz pedofilijas robežas.

 10. Savādi, cien. Līces kundze, ka Jūs neesat pamanījusi, par ko bija uztraukums. Jūs rakstāt: “Kā tagad saceltajam troksnim ap Agneses Krivades dzejoli. Tā ir klaja liekulība un populisms, kad par valodas tīrību latviešu literatūrā pēkšņi sāk uztraukties Rīgas mērs Ušakovs un partija “Saskaņa”, kurai pašai ar valsts valodu ir nepārvarētas grūtības.” Runa šoreiz mazāk ir par valodas tīrību, cik par elementārām morāles normām, kuru respektēšanā skolai vajadzētu stāvēt sardzē. Mans bērns mācās “smalkajā” ģimnāzijā, bet, izrādās, ka tas, ko ģimenē stāsta un māca, nav kapeikas vērtībā. Te jau ir tā dubultmorāle. Vai skolai ir jārespektē tās morālās vērtības, ko ģimene uztur spēkā, vai nav? No milzu dzejas klāsta, kas ir cilvēces vēsturē radīts, “skolotāja” stundā var izvēlēties tikai vienu – man šķiet, dzērumā vai smagās paģirās uzskricelētu. Tāpēc, ka skolās strādā gadījuma rakstura cilvēki, ir nepieciešamas metodiķu dotas norādes (ja gribat, cenzūra). Ja tas tā nebūtu, protams, skolotājiem, kas šai gadījumā -pārzina literatūru, ir brīva izvēle, jo viņi zina, ka ir ne tikai literatūras skolotāji, bet arī audzinātāji uz labo, uz skaisto. Ne tā, Līces kundze? Nils Ušakovs šeit ne pie vainas (kaut viņam šo un to varētu pārmest). Ja viņš nereaģētu, Jūs noteikti pamanītos ierakstīt, ka N.Ušakovam jau viss vienalga. Ne tā, Līces kundze? P.S. Allaž Jūs esat ar saviem rakstiem vēlējusies būt tā pēdējā morāliskā instance. Bet kā tad šoreiz tā šķībi nošāvāt garām un sākāt nodarboties ar demagoģiju?

  • Varbūt Ušakovam vajadzētu vispirms cenzēt savus lamu vārdus,ko viņš lieto pat RD sēdē un arī to,kādu vēsturi māca tie skolotāji,kuri ir viņa sabiedrotie.

 11. Kolonistu, okupantu Atbildēt

  Pēcnācēju rīcība Latvijā ir netikumiska jo tā īsteno Krievijas negodīgos nodomus pret šo zemi.

 12. Krekls un bikšu priekša jau sen notraipīti ar paša netīro netikumisko valodu.

 13. Man tie zilie Ušakova uzvalki jau sāk šķebināt, visur un vienmēr tizli zilā uzvalkā.

 14. KIš miš bez rozīnēm. Jā, latviešu radošajā inteliģencē, tikumība jau ir nesaprotams jēdziens. Multikulturālisma augļi. Bet Līces kundzei gan vajadzētu padomāt pirms kaut ko rakstīt vai arī viņas leksika parsa papildinājumu no aimiņu mēles?

 15. Šoreiz raksts patiešām labs,jo nav atsauces uz”mūs un mēs”,bet Ušakova kunga pozīcijas Rīgas domē nekas neizļodzīs,droši nostrādās līdz pensijai,kad varas zizli nodos Ušakovam otrajam.

 16. latvietis parastais Atbildēt

  es jau domāju, cik ilgi vajadzes lai sāktos uzbrukumi ušakam, it sevišķi atceroties viņa neformālo leksiku domes sēdes laikā:) bet ušaks jau tikai pilda saeimas nolemto ka skolai jabut tikumibas paraugam, atiecimi mātes vārdus nedrīkst tur izmantot kā mācibu līdzekli. neko vairāk jau viš nedara:)

 17. Русофобство, к сожалению, не лечится. А у ехидной старушки весьма и весьма обнобокий взгляд на события. Дожила до самой старости, но до сих пор не знает, что ругатся матом не хорошо. Жаль.

  • ????? Njepanjimaaju!

   • Pie vienas vietas vai kads vinu saprot vai ne. Godigs dialogs vinu neinterese. Ta ir vina netikumiba.

    • >ivars graudums 7. oktobris, 2015 11:33
     >Tam grafistam 7. oktobris, 2015 15:49
     Es jums neticu! Jūs visu saprot u nevajag tēlot no sevi kādu muļķi .

     • Grafista un vinam lidzigo

      Lielais vajuma punkts ir ka vini pilnigi nevar saprast, nevar pienemt, ka pasaule mainas, nestav uz vietas, ka vairs nav ta ka reiz bija.

     • >Grafista un vinam lidzigo 7. oktobris, 2015 19:10

      Даже не смешно читать. Наоборот, это все вы застряли в своём этнографическом музее, со своим доморощенным национализмом в своём псевдогосударстве.

  • Smieklīgi. Pensijas vecuma opis citus sauc par ģeduļām un staruhām. 😀

 18. Ušakovs visu laiku ir bijis melis un liekulis. Paldies par rakstu.

 19. Super,ka par valodas tīrību cīnās jaunais Ušakovs,bet nacionālbaba Līce viņam uzbrūk

 20. No manis , ja vien iespējams, pie tiem simts punktiem vēl kādu bišķīti klāt.

 21. “Svētīgi palūkoties debesīs…tur dzērvju klaigas…”…Oh, bļadz, pizdec…kas par baudu! Tā vajadzēja rakstīt, dzejniec, tad nebūtu liekulības.

 22. +100 punkti Līcei !

  • par to ka ** pēkšņi cīnās pret valodas tīribu, ka aizstāv lamāšanos mātes vārdiem un vel krieviski? un kāpēc? tik tāpec ka ne tas cilvēks lūk iestājies par to ka skolās nevajadzetu proklamēt neformālo leksiku?
   ** divkosibai nav robežu

  • Paldie par domu gājienu, no manis 200+ !

  • Man arī jājautā, par ko tie “100 punkti” A.Līcei? Par to, ka nav sapratusi situāciju, kas ap Āgenskalna ģimnāziju? Ka nav sapratusi, ka ģimnāzijas audzēkņi, kas ģimenē normāli audzināti un var atšķirt labo no sliktā, normālleksiku no “zeku” valodas ir publiski protestējuši literatūras stundā, kad skolmeistariene izvēlējusies “dzejoli” ar lamu vārdiem? Par ko “100 punkti”? Par to, ka tikai pamuldēt, bet neatskaitīties, par ko ir muldēts? Ka tikai atkal Ušakovu, bet ne Valsts Kultūrkapitāla fondu un izdevniecības, kas atļaujas finansēt un publicēt krivadu drazu?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+