×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

“Rudens” izstādē diskutēs par mākslas lomu

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā šodien plkst.17 notiks diskusija “Patiesība – atklāsme – mākslas loma”, kas norisināsies Latvijas Mākslinieku savienības rīkotās starptautiskās vizuālās mākslas izstādes “Rudens 2015/Barikādēm 25” laikā.

Diskusijā piedalīsies karikatūrists un mākslinieks Māris Bišofs, 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, žurnāliste Velta Puriņa, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un tēlnieks Bruno Strautiņš, vēsturniece Ilze Kāposta, gleznotājs Māris Upzars, gleznotāja Sigita Daugule, tēlniece Agita Šteinberga, modes mākslinieks un gleznotājs Arvils Linde, ielu mākslinieks Dainis Rudens, mākslas zinātniece Baiba Guste un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņi, aģentūru LETA informēja Latvijas Mākslinieku savienības pārstāve Ieva Smiļģe.

Diskusiju vadīs izstādes “Rudens 2015/Barikādēm 25” kuratori Igors Dobičins un Ieva Smiļģe.

Mākslas vēsturē, it sevišķi 20.gadsimtā, ir daudzveidīgi piemēri no mākslinieku vides – futūristi, dadaisti, ekspresionisti, “Fluxus” pārstāvji un citi, kuri ir vēlējušies uzrunāt, aizskart, provocēt un uzrādīt sabiedrības vājumu, liekulību, dubultmorāli. Pašreizējos mākslas procesos un izpausmēs vērojama mākslinieka distancēšanās no aktualitātēm, norobežošanās, atsvešinātība, bailes tapt ievainotam un pieviltam.

Diskusijas laikā tiks meklēta atbilde uz daudziem jautājumiem, kā – vai māksla spēj būt sabiedrības provokators, vai vēlme iekļauties mākslas tirgū un apkalpot kādu no institūcijām mākslinieku tā “savažo”, ka pietrūkst spējas reaģēt, būt aktīvam un kritiski izvērtējot notiekošo, rosināt sabiedrību.

Jau ziņots, ka Latvijas Mākslinieku savienības galerijā līdz 14.februārim būs skatāma 40.ikgadējā vizuālās mākslas izstāde “Rudens 2015/Barikādēm 25”, kas šoreiz notiek starptautiskā kontekstā – sadarbībā ar Lietuvas Mākslinieku asociāciju un Igaunijas Mākslinieku asociāciju, kā arī 1991.gada barikāžu muzeju.

Izstādes mērķis ir piedāvāt ekspozīciju ar mākslas darbiem, kas ir kā komentārs un viedoklis par mūsdienu aktualitātēm un valstiski nozīmīgiem notikumiem 1991.gada janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+