Kultūra
Mūzika

Rudens kamermūzikas festivāls sola augstas klases mūziķu buķeti0

Publicitātes attēls

VSIA “Latvijas Koncerti” aicina klausītājus baudīt izcilu kamermūziku Rudens kamermūzikas festivāla koncertos, kas notiks no 9. līdz 20. oktobrim Rīgā, Talsos, Daugavpilī un Jūrmalā, informē “Latvijas Koncerti” komunikāciju speciāliste Rinta Bružēvica.

Klausītājus gaida tikšanās ar pasaulslaveniem kamermūzikas ansambļiem – “Quatuor Modigliani” un “Ensemble Raro”, ar spožiem solistiem – franču čellistu Žanu Gijēnu Keirasu un britu vijolnieku Tomasu Gūldu –, kā arī ar jauno talantīgo latviešu pianistu Daumantu Liepiņu un kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”. Festivāla patrons – komponists Pēteris Vasks.

Rudens kamermūzikas festivāla atklāšana notiks 9. oktobrī Mazajā ģildē, kur sarunu ar Bēthovenu mūzikā risinās viens no latviešu jaunās paaudzes spožākajiem pianistiem, daudzu ievērojamu konkursu laureāts Daumants Liepiņš.

“Sinfonietta Rīga” koncertā 10. oktobrī Daugavpils Vienības nama koncertzālē un 11. oktobrī Lielajā ģildē skanēs Volfganga Amadeja Mocarta Trešais vijolkoncerts un 29. Simfonija, Franča Šūberta “Uvertīra itāļu stilā”, kā arī mūsdienu talantīgās Londonā dzīvojošās bulgāru komponistes Dobrinkas Tabakovas izjusti poētiskais veltījums Šūbertam. Atskaņojuma vadītājs būs izcilais britu vijolnieks Tomass Gūlds.

12. oktobrī Dzintaru Mazajā zālē klavierduets Linda Leine un Darja Maršiņina atskaņos romantiski dziedošo Franča Šūberta un par neoklasicisma virsotni dēvētā Igora Stravinska mūziku. Skanēs arī Pētera Vaska “Mūzika divām klavierēm”.

16. oktobrī Mazajā ģildē “Ensemble Raro” sniegumā skanēs klavierkvarteta zelta klasika – Johannesa Brāmsa čigānisku ritmu un ungārisku melodiju cauraustais Pirmais klavierkvartets, ko papildinās rumāņu klasiķa Džordžes Enesku orķestrim komponētā un klavierkvartetam instrumentētā Pirmā rumāņu rapsodija. Savukārt trauksmainā francūža Gabriela Forē mīlas jūtu apdvesto Pirmo kvartetu harmoniski līdzsvaros atturīgi askētiskās un klusinātās Georga Pelēča “Rudens ainavas”.

19. oktobrī Dzintaru Mazajā zālē viesosies “Quatuor Modigliani” no Francijas. Stīgu kvartets ir regulārs Eiropas nozīmīgāko kamermūzikas festivālu un koncertzāļu viesis, pirmais no stīgu kvartetiem, kam ticis gods ieskandināt Elbas filharmoniju Hamburgā.

Rudens kamermūzikas festivālu 20. oktobrī Melngalvju namā noslēgs spožā franču čellista Žana Gijēna Keirasa izlolotā Johana Sebastiāna Baha Čellsvītu un atbalsu programma.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Tikai 18% Latvijas iedzīvotāju atšķir legālus mūzikas iegūšanas veidus no nelegālajiem
23 stundas
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO: Zigmars Liepiņš uzskata – opera Eiropas kartē ir ļoti labā situācijā, bet papildfinansējums būs nepieciešams vienmēr
1 diena
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Ņemt un aizbraukt uz Akapulko. Saruna ar Edmundu Freibergu
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pašvaldībām 7 gadu laikā attīstībai sola gandrīz divus miljardus eiro
21 minūtes
LE
LETA
Dabā
Pēcpusdienā gaiss iesils līdz +17 grādiem, dažviet līs
50 minūtes
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Liela zivs mazā dīķī! Saruna ar Latvijas restorānu karali Mārtiņu Rītiņu
Intervija 1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Sicīlijas gepards un Latvija. Sāk demonstrēt Tomazi di Lampedūzas un Stāmerienas baroneses fon Volfas mīlas stāstu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Bērnu pusdienas Rēzeknē par pusotru miljonu eiro
41 minūtes