×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

Rudens kamermūzikas festivālu atklās Spānijas lepnums (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kazalsa kvartets

No 18. septembra līdz 16. oktobrim koncertos Rīgā, Jūrmalā, Daugavpilī, Ventspilī un Rēzeknē izskanēs Rudens kamermūzikas festivāls. Atskaņojot Vīnes klasiķu mūziku, festivālu 18. septembrī Jūrmalā atklās Spānijas mūzikas izcilības – Kazalsa kvartets.

Kazalsa kvartets ir pirmais Spānijas stīgu kvartets, kas ieguvis plašu atzinību un atpazīstamību pasaulē. Kvarteta veiksmes zīme ir tā neordinārais skanējuma rokraksts – svaigs, viscaur izturēts un nevainojams. Neierasti, ka kvarteta pirmā vijole reizēm ieņem otrās vietu un otrādi, saliedējot un vēl vairāk tuvinot mūziķus vienotam spēles garam. Kvartetā spēlē trīs kungi: vijolnieks Avels Tomass, altists Džonatans Brauns un čellists Arnau Tomass un šarmanta vijolniece Vera Martinesa. Visi kvarteta mūziķi ir Katalonijas Mūzikas koledžas profesori.

“Kazalsa stīgu kvartets sajūsmina ar elpu aizraujošām interpretācijām. Kvartetam ir plaši atvērtas prestižāko koncertzāļu durvis, un viņi bauda sajūsminātas publikas atzinību un kritiķu augstu novērtējumu. Ansambļa repertuārā līdzās žanra klasikai ir arī mūsdienu mūzika, taču neatkarīgi no tā, ko viņi spēlē – Mocartu vai Ligeti –, viņu priekšnesums allaž ir ļoti dzīvs un izteiksmīgs,” teic Rudens kamermūzikas festivāla mākslinieciskā vadītāja Baiba Kurpniece.

Visai drīz pēc dibināšanas Kazalsa kvartets jau plūca laurus Starptautiskajā Londonas stīgu kvartetu konkursā 2000. gadā un Johanesa Brāmsa vārdā dēvētajā Hamburgas konkursā 2002. gadā, kas tam plaši atvēra koncertzāļu durvis daudzviet pasaulē. Šis ir viens no tiem retajiem stīgu kvartetiem, kam bijis gods un lepnums Madrides karaliskajā pilī ieskandināt Stradivāri darināto un pērlēm rotāto stīgu instrumentu kolekciju. Izdevums “The New York Times” kvarteta izteiksmes spektru apzīmē kā “ārkārtīgi personisku skanīgu nokrāsu”.

Ansambļa ieskaņojumus izdod ievērojamais franču ierakstu nams “Harmonia Mundi”, un žurnāls “Gramophone” viņu veidoto Volfganga Amadeja Mocarta kvartetu albumu iekļāvis jaunāko Mocarta ierakstu pirmajā desmitniekā. Vienu no šā albuma stīgu kvartetiem varēs klausīties arī Jūrmalā, kur līdzās Mocarta mūzikai skanēs Franča Šūberta dziesmām caurvītais Trīspadsmitais kvartets “Rozamunde” un Jozefa Haidna “Putnu kvartets” – opuss, kuru uzskata par šā žanra sākumu Vīnes klasicismā.

Rudens kamermūzikas festivāls un tā patrons Pēteris Vasks piedāvā baudīt izcilus kamermūzikas koncertus pasaulslavenu mūziķu izpildījumā. Skanēs Vīnes klasiķu skaņdarbi, meditatīva klaviermūzika, latviešu komponistu kamermūzika un pirmatskaņojumi. Festivāla īpašais notikums ir unikāls koncerts Rīgas Domā, kurā varēsim klausīties mūziku no komponista Arvo Perta “Grammy” godalgotā albuma “Adam’s Lament”. Dzirdēsim arī lieliskus latviešu mūziķus – ērģelnieci Ivetu Apkalnu, čellisti Kristīni Blaumani, vijolnieci Evu Binderi, pianistus Juri Žvikovu un Reini Zariņu.

VARBŪT NODER!!

Koncerts: 18. IX 19.30 Jūrmalā, Dzintaru Mazajā zālē

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7 – 35

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+