×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

Alūksnes ezerā noķerts “krokodils” – 12 kg smaga un 1,22 m gara līdaka (11)

Foto no Aivara Rikveiļa personiskā arhīvaFoto no Aivara Rikveiļa personiskā arhīva

Aszobis rudens ar sala naktīm apkodis puķes un nenovāktos ābolus, ar māk­sliniecisku gaumi iekrāsojis lapas un zāli un pavēris copmaņiem ceļus pie lielajām rudens līdakām. Kārtējais pieteikums “Lauku Avīzes” konkursam par gada lielāko zivi pienācis no Alūksnes puses no veiksmīgā makšķernieka Aivara Rikveiļa, kurš Alūksnes ezerā pavadījis ne vienu vien sava mūža stundu un ezeru pazīst ne sliktāk kā savu ķešu. Lūk, ko pastāstīja laimīgais makšķernieks:

“Bija 1. oktobris un iekšēji šķita – šodien jābūt Lielajai. Jau vairākas dienas Alūksnes ezerā ķērās lielas līdakas. Gandrīz katru dienu makšķerniekiem lomos bija trāpījušās 7 – 8 kg un smagākas līdakas. Laiks bija apmācies ar mērenu rietumu puses vēju. Iebraucu ezerā ap pusvienpadsmitiem, kādu stundu izbraucu savas “takas” uz velci, bet nekā – ne piesitiena. Tā kā laika copei šodien nebija daudz, pagriezu laivu uz māju pusi pa zināmu līdaku “taku”. Doma bija sapīpēt, bet tajā brīdī, kad kabatā sniedzos pēc šķiltavām, sekoja tāds sitiens pa kātu, ka pilnīgi sabijos. Kāts ripā, un otrā galā sajutu smagus “pumpējienus”. Pēc pieredzes sapratu, ka pieķērusies liela līdaka. Cik ilga bija cīņa, grūti spriest, bet minūtes 20 noteikti pagāja, kamēr izdevās līdaku nogurdināt un pievilkt pie laivas. Nesteidzos, jo zinu, ka ar lielajām vajag saglabāt vēsu prātu. Līdaku veiksmīgi izdevās iesmelt uztveramajā tīkliņā, kas man laivā nav no mazajiem. Tādu mirkļu dēļ ir vērts dzīvot! Līdaka svēra 12,165 kg un bija 1,22 metrus gara. Svērta, mērīta un bildēta līdaka tika pie Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Alja” ēkas kuplā skatītāju pulkā. Citiem novēlu ne asakas un kādreiz apmeklēt Alūksnes ezeru. Tur patiešām ir reāla iespēja tikt pie trofejas!”

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

  1. ta reizem gadas/

  2. tiešam aluksnē ir viss lielakas lidakas

  3. Jāāā…atceros 70-ajos arī Salacas upē tādi briesmoņi tika noķerti vairākkārt….Mans kaimiņš Staicelē, Lapsiņš Jānis bija meistars uz to…..Cik zinu viņš personīgi uzstādīja reizes trīs tādu rekordu…….

  4. Es tādu līdaku palaistu atpakaļ, lai dzīvo. Mš takš neesam tik izsalkuši lai tādus unikumus ēstu.

  5. Cilvēka alkatībai nav robežu,cik mazuļu ši būtu nāamgad devusi…

  6. ha man bija 15 kg smaga

  7. Žēl ir nokaut mazuļus. Mammīte savu jau nodzīvojusi, jāatbrīvo vieta jaunajiem…

  8. nebija žēl nokaut mammīti?

  9. Jauki, būs gardas kotletes, galerts un labai saimniecei vēl kas interesants. Lai labi garšo pašiem, kaimiņiem un draugiem!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.9
Alūksne +12.4
Daugavpils +11
Saldus +10
Liepāja +11.2
Jelgava +12
Ventspils +13.2
Limbaži +13
Madona +12
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+