×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. novembris, 2012
Drukāt

Rudens līdaku tvarstīšanas svētki

Foto - Pēteris LidersFoto - Pēteris Liders

Ūdens jau atdzisis, plēsoņas kļuvušas mazāk kustīgas un ar milzu azartu ātri vilktam māneklim virsū vairs nemetas. 
Makšķernieku saimei labi zināmais copmanis Pēteris Lideris dalās savā pieredzē par rudens copi: “Es domāju, ka rudenī, kad ūdens temperatūra tuvojas nullei, līdakas vislabprātāk ņem lēnām izspēlētu mānekli.

 

Tas varētu būt voblers vai gumijas zivtiņa bez svariņiem, kas, vilkta nevienmērīgi un iepauzēta, līdakām uzdzen lielu apetīti. Tieši tādā veidā es 17. novembrī Burtniekā noķēru sešarpus kilogramus smagu zaļsvārci.

Tajā dienā kļuvu par liecinieku milzu līdakas izvilkšanai. Makšķernieks no Preiļiem Normunds Ivzāns, kurš Burtniekā makšķerē jau no 1994. gada, bet līdz šim pie ievērības cienīgiem rezultātiem nebija ticis, velcējot ar firmas “Jaxon” “Pike Max F” 30 centimetrus garu vobleru, pieveica 17,6 kilogramus smagu eksemplāru. Domāju, ka tas ir ļoti nopietns pieteikums gada līdakai.”

“Sākumā šķita, ka voblers ieķēries kādā zemūdens siekstā,” stāsta Normunds. “Pēc tam domāju, ka varbūt esmu aizķēris kādu tīklu vai murdu.

Kad biju jau krietni izraustījis auklu un tā lēnām sāka virzīties uz sāniem, sapratu, ka pieteicies monstrs. Lielas līdakas citos ezeros biju vilcis arī agrāk, bet ar tādu milzeni spēkoties vēl nebija iznācis. Jutos patiesi gandarīts, ka nepievīla copes rīki un šī cīņa beidzās ar manu uzvaru.”

Svētku dienās Engures ezerā uz ēsmas zivtiņu – raudiņu – noķertas divas smukules trīs un sešu kilogramu vērtē. Liepājas ezerā izcelta līdaka svarā virs astoņiem kilogramiem, bet Kaņierī – vairākas piecnieces. Šajā ezerā baltu rotiņu iekārojuši brekši svarā ap trīs kilogramiem.

Laiks kļuvis vēss un lietains, bet varbūt tieši tevi, makšķerniek, sabangotajā ezera līcī gaida tava sapņu zivs. Laika apstākļus uzveiks pareizi izvēlēts apģērbs, miesu un dvēseli sildīs termosā līdzi paņemtā aveņu tēja. Laivu tilaudas un laipas kļuvušas slidenas, esi piesardzīgs!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+