Kokteilis
Stilo

Rudens mēteļu topā – reglāna piegriezums. Kā izvēlēties un valkāt?0

Šķiet, kas gan varētu būt interesants parastā mētelī? Tomēr mūsu klimatā tas nemainīgi saglabā līderpozīcijas vēso sezonu garderobē. Turklāt tik liela izvēle kā šoruden sen nav redzēta – kā izvēlēties?

Viens no populārākajiem modeļiem ir ar reglāna piedurknēm, kas sākotnēji bija raksturīgs piegriezums tikai vīriešu garderobē, tomēr mūsdienās to iecienījušas arī sievietes.

Modeļa īpatnības
Reglāna mēteļa lielākais pluss ir sievišķīgums un plūstošs siluets. Tāds mētelis ir ļoti ērts, jo tas neierobežo kustības. Palīdz veidot maigu, izsmalcinātu un pievilcīgu tēlu.

Kurai piestāvēs?
Garus reglāna mēteļus parasti izvēlas veiksmīgas biznesa lēdijas vai dāmas cienījamos gados, kas vēlas uzsvērt savu nopietnību un stila izjūtu. Šāds modelis piešķir solīdumu un vēl vairāk izceļ statusu.

Pēdējos gados populārs kļuvis “oversize” modelis ar reglāna piedurknēm. To bieži izvēlas jaunas meitenes, dodoties uz skolu vai pastaigā ar draugiem.

Dažādi veidi
Modernas ir dažāda garuma un formas reglāna piedurknes. Iespējams, populārākā ir versija ar taisnām vai galos nedaudz paplatinātām piedurknēm, ko var valkāt arī rudenī. Ziemas modeļos apdarei nereti izmanto kažokādas, kas piešķir papildu eleganci.

Dizaineri piedāvā arī reglāna mēteļus ar lielām rūtīm – varētu domāt, ka tās neglaimos figūrai, tomēr tā nav, jo tieši šis ir gadījums, kad apjomīgi raksti silueti nesabojā.

Interesanti izskatās arī mēteļi ar pusreglāna piedurknēm. Šie modeļi īpaši piemēroti rudenim un pavasarim, kad laiks dienā un vakarā var visai krasi atšķirties. Pusreglāna piedurknes labi saderas ar formālām kleitām, kostīmiem vai ikdienas biroja apģērbu.

Reglāna mētelis ar kapuci ir ļoti funkcionāls, ērts un pievilcīgs. Tāds apģērbs parāda, ka valkātāja orientējas modes jaunumos, domā par matu sakārtojuma saglabāšanu un tai pašā laikā neaizmirst par siltumu.

Kādu krāsu izvēlēties?
Pēdējos gados sievietes izvēlas izsmalcinātus pasteļtoņus, kas glaimo figūrai un izceļ tās priekšrocības. Dizaineri tomēr nav aizmirsuši arī par tumšāku toņu cienītājām, un šai segmentā topā ir piesātināti pelēkā krāsa.

Paaugstinātais pieprasījums pēc reglāna mēteļiem izraisīja lielu apdruku un rakstu atgriešanos modē, jo tie lieliski sader ar šo piegriezumu. Lielas rūtis ir topā jau vairākas sezonas pēc kārtas!

Dizaineri piedāvā ne tikai klasiskos variantus, bet arī samērā oriģinālus modeļus, piemēram, mēteļus kūniņas, kas sašaurinātas lejasdaļā, tāpat arī mēteļi ar tikai divām pogām.

Atgriežas arī astoņdesmitajos gados iecienītie trikotāžas reglāna mēteļi. Tie vizuāli sašaurina platus plecus un padara siluetu sievišķīgāku.

LA.lv