Dabā
Novados

Rudens talkā nedēļas nogalē sakops Čužu purvu 0

Foto: Liene Auniņa

Latvijas Dabas fonds (LDF) un Abavas ielejas attīstības centrs svētdien, 28. septembrī aicina uz rudens talku dabas liegumā “Čužu purvs” netālu no Kandavas. Talkas laikā iecerēts no dabiskajiem zālājiem izvākt nopļautās krūmu atvases un iepazīt Čužu purvu rudenī, informē LDF.

Fonda pārstāvji klāsta, ka Čužas purva īpašās dabas vērtības ir dabiskie zālāji, kuru pastāvēšanu gadu desmitiem un pat simtiem nodrošinājusi noganīšana. Saimnieciskajai darbībai nenotiekot, zālājiem draud aizaugšana ar krūmiem, apdraudot dabiskās dzīvotnes daudzām augu un bezmugurkaulnieku sugām.

Tāpēc ar valsts AS “Latvijas Valsts meži” Zemgales mežsaimniecības palīdzību ik gadu lieguma teritorijā notiek krūmu atvašu izciršana. Talkā izcirstās atvases paredzēts novākt un sakraut kaudzēs, lai vēlāk tās lieguma apsaimniekotāji varētu sadedzināt.

Talcinieki aicināti pulcēties svētdien plkst. 10 pie Kandavas Tūrisma informācijas centra Kūrorta ielā 1b. Pēc darba visus dalībniekus gaidīs siltas vakariņas un Abavas ielejas attīstības centra vadītājas Ivetas Pieses stāstījums par Kandavu un Abavas senleju.

Talkas organizatori norāda, ka talciniekiem līdzi jāņem biezi darba cimdi, ieteicams, vairāki pāri, pusdienu maizītes un tēja vai kafija pusdienām dabas liegumā, ieteicamas ūdensnecaurlaidīgas bikses un jaka, kā arī gumijas zābaki.

LDF lūdzam talciniekus pieteikties, rakstot uz e-pastu “ldf@ldf.lv” līdz piektdienai, 26. septembrim.

Dabas liegums “Čužu purvs” izveidots 1996. gadā, lai aizsargātu dabiskos zālājus, kuros sastopamas gan tipiskas, gan retas un aizsargājamas augu sugas, piemēram, divas skaistas orhideju sugas – bruņucepuru dzegužpuķe un odu gimnadēnija.

Galerijas nosaukums
LA.lv