Praktiski
Mājas

Rudens – ziemas krāsu mode šogad0

Publicitātes foto

Kādas krāsas un salikumi būs modē šajā rudenī? Kas vispār izvēlas un nosaka krāsu paletes modes tendences?

Kā top krāsu paletes


1992. gadā britu kompānijas “Akzo Nobel” ietvaros tika radīts institūts, kurā strādā dizaineri no dažādām pasaules valstīm. Viņu uzdevums – izzināt, noteikt un uzminēt krāsu salikumu modes tendences, balstoties uz jau esošajiem trendiem, sabiedrības procesiem un dizaina tendencēm. Tas nav īsti zinātnisks darbs, jo lielā mērā atkarīgs arī no mākslinieciskas izjūtas, nojautas un radošiem procesiem.

Reizi gadā modes, arhitektūras un dizaina eksperti no visiem kontinentiem pulcējas uz kopēju sesiju “Akzo Nobel” institūtā un apspriež krāsu modi, gaumes maiņas, aktuālās tendences, novirzienus un iespējamās attīstības līnijas krāsu jomā. Balstoties uz izdarītajiem secinājumiem, tiek radīta nākamās sezonas aktuālā krāsu palete, kas, pēc ekspertu domām, vislabāk atspoguļo esošās situācijas noskaņu. Pēc tam institūts izdod bukletu “Colour Futures™”.

Gada krāsa


Katru gadu viena krāsa tiek izvirzīta par galveno – gada krāsu. Par šā gada krāsu kļuvis jūras zilais tonis, kurā vienlaikus kopā sajaucas gan zilais un zaļais, radot dziļu un piesātinātu krāsu. Kāpēc tieši šī krāsa? “Tāpēc, ka tai piemīt slēpta bagātība, tāpat kā cilvēka iekšējai pasaulei,” pamato eksperti un uzskata, ka šobrīd visaktuālākā tendence sabiedrībā ir slēptu potenciālu meklēšana un atraisīšana jebkurā jomā.

Galvenās 
krāsu tendences 


Arī katrai sezonai tiek sastādītas atsevišķas krāsu paletes. Šogad rudens – ziemas sezonai raksturīga ļoti dabiska krāsu gamma. Tajā dominē zemes krāsas – ohra (dzeltenīga), sienna (brūni ruda), sepia (no brūna līdz sarkanīgam), kas papildinātas ar pelēki zilo un brūni violeto. Tās simbolizē cilvēka atrašanos dabas iekšienē – starp zemi, kalniem, debesīm. Eksperti šo paleti papildinājuši ar paskaidrojošiem vārdiem – piedzīvojums, gudrība, izaicinājums.

Uzziņa 


Šajā sezonā valda piecas tendences.

Klusā revolūcija – jauns skatījums uz ekoloģisko dizainu un minimālismu. Visas baltā toņa nokrāsas un nianses.

Pilnīgs racionālisms – krāsa, kas palīdz radīt skaidru, funkcionālu un grafisku telpas tēlu. Ar šo tendenci labi saskanēs marmors, ģipsis, betons, tumša koksne.

Pilsētas folklora – toņi, kas rada siltu, omulīgu interjeru: piesātinātie plūmju, sinepju un burgundieša toņi.

Noslēpumainais dārzs – izsmalcinātas, noslēpumainas krāsu nianses, kas it kā tērp­tas miglā; visi pustoņi, blāvās, neskaidrās nokrāsas.

Neatliec uz vēlāku! – košo, spilgto krāsu salikumi: jūras zilais + laims, ultramarīns + rudi sarkanais u. tml., kas rada tūlītēju enerģiju.

LA.lv