×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Rūdīts dzērājšoferis bez tiesībām traucas ar ātrumu 204 km/h (2)

Policijas fotoPolicijas foto

Svētdien, 13.martā, Smiltenes novadā, Launkalnes pagastā, uz autoceļa Smiltene – Gulbene 1987.gadā dzimis “Audi A6” vadītājs atļautā 90 km/h ātruma vietā ar automašīnu traucies 204 km/h, turklāt bez tiesībām vadīt jebkāda veida transportlīdzekli un esot 1,8 promiļu reibumā, informēja policijā.

Brīdī, kad autovadītājs pamanīja policijas ekipāžu, kas fiksēja pārkāpumu, viņš uzsākta strauju bremzēšanu un pēc apstāšanās, lai izvairītos no atbildības par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, par transportlīdzekļa vadīšanu tiesību lieguma laikā un iespaidīgu ātruma pārsniegšanu, viņš centās pārsēsties pasažiera vietā, pie stūres liekot sēsties pasažierei.

Vīrietis jau vairākkārt nonācis policijas redzeslokā par rupjiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, tostarp vairākkārt arī zaudējis autovadīšanas tiesības. Pirmo reizi tiesības vadīt transportlīdzekli viņš zaudēja 2006.gadā, kad tika pieķerts vadot automašīnu alkohola reibumā. Taču pārkāpumi ceļu satiksmē ar to neapstājās – 2010.gadā, Gulbenē, Brīvības ielā viņš izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, ietriecoties divās automašīnās, un pēc tam aizbēga no notikuma vietas. Divas reizes viņš ir pieķerts turpinot vadīt transportlīdzekli laikā, kad ir vadīšanas tiesību liegums, turklāt atteicies no alkohola koncentrācijas izelpā noteikšanas. Pēdējais gadījums bija 2013.gada novembrī, kad Rīgā, Matīsa ielā viņš vadīja motociklu „Yamaxa“, esot bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un atsakoties no alkohola koncentrācijas izelpā pārbaudes.

Kā atzīst Vidzmes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks: „Šāds tiesiskais nihilisms nav bieži sastopams. Persona izceļas ar īpašu bezatbildību un es ļoti ceru, ka tiesa, skatot šo lietu, ņems vērā personas iespaidīgo pārkāpumu bagāžu un pieņems atbilstošu lēmumu. Tāpa arvien nebeidz pārsteigt līdzcilvēku rīcība un atbildības trūkums. Šajā gadījumā pasažieres, kura vienlaikus ir arī automašīnas īpašniece, rīcība ir nesaprotama, ļaujot dzērumā esošam cilvēkam kam nav tiesību vadīt transportlīdzekli sēsties pie savas automašīnas stūres, turklāt vēl kopā braukt, apzināti apdraudot savu veselību, dzīvību un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību.“

Par šo gadījumu policijā ir sākts kriminālprocess un pēc izmeklēšanas visi materiāli tiks nosūtīti tiesai lēmuma pieņemšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu un ko tādam padarīsi?
    Mani drusku izbrīna, ka mūsu likumi pieļauj”atteikšanos no alkohola koncentrācijas izelpā noteikšanas”. Tas neliekas īsti adekvāti Latvijas situācijai.

  2. Vai tad pārkāpējam vārda un uzvārda nav? Tāds cilvēks ir ļoti bīstams uz braucamās daļas. Kāpēc nav pienācīgu sodu? Vai tāpēc , ka vēl nav nositis citus cilvēkus? Cik humāna valsts un likumi pie mums. Tātad turpina lēkt, turpina dzert, ir tiesības vai nav, viņam pohui, viss vienalga. Tad jāliek bija cietumā, ja nevar savādāk ar viņu tikt galā. Citādi – būs kā ar to smiltenieti, kas izšķaidīja mašīnu, 2 bērnus un pasažieri. Kādu sodu viņam piemēroja ? Labošanas darbus ? Vai to jums vajag?

Draugiem Facebook Twitter Google+