Rudņevam 90 minūtes, aktīvs sniegums un uzvara Vācijas bundeslīgā 0

Latvijas futbola valstsvienības uzbrucējs Artjoms Rudņevs svētdien izcēlās ar aktīvu spēli Vācijas bundeslīgas mačā, palīdzot viņa pārstāvētajai Hamburgas SV (HSV) izcīnīt uzvaru.
HSV savu skatītāju priekšā ar 2:0 (0:0) uzveica Berlīnes “Hertha”, kas kopvērtējuma tabulā ieņem augsto trešo vietu.
Rudņevam jau spēles 15.minūtē bija lieliska iespēja atklāt mača rezultātu, tomēr viņa sitiens ar galvu lidoja garām “Hertha” vienības vārtiem. Aktīvie HSV uzbrukumi turpinājās arī otrā puslaika sākumā, un ilgi nebija jāgaida līdz pirmajam vārtu guvumam. Puslaika 13.minūtē pie Berlīnes komandas aizsarga atsistās bumbas pirmais atradās HSV pussargs Nikolajs Millers, kurš ar sitienu vārtu apakšējā stūrī panāca 1:0.
Septiņas minūtes vēlāk jau Rudņevam bija teicama izdevība izcelties ar vārtu guvumu. Latvijas uzbrucējs soda laukuma labajā malā saņēma piespēli no gaisa, bet viņa raidītā bumba noripoja garām vārtu tālajam stūrim.
Nedaudz vēlāk, spēles 75.minūtē, pēc ātra pretuzbrukuma Millers saņēma bumbu vārtu priekšā un nepiesegts vēlreiz pārspēja viesu vārtsargu Rūni Jaršteinu. Līdz mača beigām abām komandām bija iespējas izcelties ar vārtu guvumiem, tomēr cīņa noslēdzās ar rezultātu 2:0 HSV labā.
Rudņevs šajā mačā laukumā pavadīja visas 90 minūtes.
Kā zināms, sezonas pirmajā pusē Rudņevs ne reizi pat nebija pieteikts HSV spēlei, bet pēc ziemas pārtraukuma viņš trijos mačos laukumā izgāja uz maiņu, bet nākamajās trīs jau spēli sāka sākumsastāvā. Pēdējos septiņos mačos Latvijas futbolists izcēlies ar diviem gūtiem vārtiem.
Rudņeva līgums ar HSV ir spēkā līdz vasarai.
Jau vēstīts, ka Vācijas bundeslīgas futbola čempionāta līdervienību spēlē sestdien Dortmundes “Borussia” savā laukumā cīnījās 0:0 (0:0) ar Minhenes “Bayern”.
Traumu skartā čempione “Bayern” nedēļas vidū negaidīti ar 1:2 piekāpās “Mainz 05” priekšā, dodot Dortmundes komandai cerības iesaistīties cīņā par titulu, tomēr sestdien tā noturēja svarīgu neizšķirtu.
Tiesa, labākās cerības izraut uzvaru bija tieši “Bayern” komandai, jo otrajā puslaikā Čīles pussargs Arturo Vidals norībināja vārtu pārliktni.
Bundeslīgas čempionāta kopvērtējumā līdere “Bayern” iekrājusi 63 punktus 25 spēlēs, kamēr tikai piecus punktus no tās atpaliek Dortmundes “Borussia”, bet 42 punkti ir “Hertha” rēķinā.
Savukārt HSV ieguvusi 31 punktu, kas ļāvis pakāpties uz desmito pozīciju.