Foto – AFP/LETA

Rudņevam pirmie vārti bundeslīgā, Gorkšs iesit bijušajai komandai 0

Savus pirmos vārtus Vācijas bundeslīgas futbola čempionāta komandas Hamburgas SV (HSV) labā trešdien guva Latvijas izlases uzbrucējs Artjoms Rudņevs, palīdzot sevis pārstāvētajai vienībai tikt pie neizšķirta.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Aizvadītajā bundeslīgas čempionāta spēlē HSV nospēlēja 2:2 (2:1) ar Menhengladbahas “Borussia” komandu. Rudņevs maču uzsāka savas komandas pamatsastāvā, nospēlējot līdz 77.minūtei, kad rezultāts bija 2:1 viesu labā. Trīs no vārtiem tika gūti pirmajā puslaikā, kura pašā izskaņā Rudņevs ar pārliecinošu sitienu ar galvu no tuvas distances dāvāja HSV vadību ar 2:1.

{source}>n // You can place JavaScript like thisn n</script>n<?phpn // You can place PHP like thisn n?><iframe width=”560″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/8A5xTX8Osgo” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pirms tam viesus vadībā bija izvirzījis Nīderlandes pussargs Rafaels van der Vārts, bet 1:1 mājiniekiem panāca austrietis Martins Štrancls.

Rudņevs otrā puslaika ievadā varēja gūt arī otros vārtus, tomēr epizodes noslēgumā par pārkāpumu sarkano kartīti saņēma Štrancls, bet nozīmēto 11 metru soda sitienu nerealizēja van der Vārts. Uzvaru viesiem gan neizdevās nosargāt, jo spēles kompensācijas laikā 2:2 panāca spāņu aizsargs Alvaro Domingess. Kopvērtējumā tagad HSV komanda ar četriem punktiem piecās spēlēs ieņem 14.vietu, bet līdervienība ar 15 punktiem piecos mačos ir Minhenes “Bayern”.

Rudņevs kļuvis par pirmo Latvijas futbolistu, kurš devies laukumā bundeslīgas čempionāta spēlēs. Iepriekš 24 gadus vecais uzbrucējs ar Hamburgas klubu noslēdza četru gadu līgumu. Aizvadītajā sezonā Rudņevs ar 22 precīziem raidījumiem kļuva par pārliecinošu Polijas čempionāta rezultatīvāko spēlētāju.

Gorkšs sit bijušajiem

Savus pirmos vārtus Anglijas premjerlīgas futbola čempionāta kluba “Reading” labā trešdien guva Latvijas izlases kapteinis Kaspars Gorkšs, bet viņa pārstāvētā vienība Anglijas Līgas kausa mačā uzvarēja latvieša bijušo klubu “Queen Park Rangers” (QPR). Aizvadītajā Līgas kausa trešās kārtas mačā “Reading” viesos svinēja panākumu ar 3:2 (1:1).

Latviešu centra aizsargs laukumā pavadīja visu spēli, bet 16.minūtē pēc soda sitiena izspēles ar galvu guva savus pirmos vārtus kluba rindās.

Izrādot cieņu pret savu bijušo klubu, Gorkšs atteicās svinēt vārtu guvumu, par ko izpelnījās aplausus no QPR līdzjutējiem.

Pirms Gorkša gūtajiem vārtiem mājiniekus vadībā bija izvirzījis Deivids Hoilets. Otrā puslaika izskaņā francūzis Džibrils Sisē vadībā vēlreiz izvirzīja QPR komandu, tomēr Nikija Šourija un krieva Pāvela Pogrebņaka vārti attiecīgi 76. un 81.minūtē “Reading” komandai dāvāja uzvaru.

Gorkšs ir pirmais Latvijas spēlētājs nepilnu astoņu gadu laikā, kurš devies laukumā premjerlīgas spēlēs. Neviens Latvijas futbolists premjerlīgas mačā nebija piedalījies kopš 2004./2005.gada sezonas, kad “Southampton” komandu pārstāvēja Marians Pahars, tomēr viņš cīnījās ar daudzām traumām.

Gorkšs “Reading” komandai pievienojās neilgi pēc pagājušās sezonas sākuma, kad viņu pārdeva premjerlīgas vienība QPR. Zīmīgi, ka pirms tam Gorkšs palīdzēja arī QPR komandai sasniegt premjerlīgu, tomēr nākamās sezonas sākumā viņš vienībai izrādījās lieks.Aizvadītajā sezonā Gorkšs “Reading” sastāvā piedalījās 42 spēlēs, gūstot trīs vārtus.