×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Rufusa Vainraita popmūzikas klasikas karaļvalstī


ReklāmfotoReklāmfoto

Pirmoreiz Latvijā uzstāsies kanādiešu kulta mākslinieks – dziedātājs un komponists Rufuss Vainraits. 19. martā koncertzālē “Palladium” viņš iegriezīsies Eiropas koncertturnejas ietvaros.

Pat ja ne viens vien klausītājs izbrīnā sarauks pieri, izdzirdot ASV un Kanādas dubultpilsoņa Rufusa Vainraita (40) vārdu, nezinot, ka patiesībā tieši Vainraits ir tas, kurš “aizkadrā” ir daudzu populāru un mākslinieciski interesantu kompozīciju autors un izpildītājs, mūziķis, kurš pamanījies savu vārdu neizvirzīt priekšplānā, taču ir dažādu skatuves projektu un vienkārši neparastu izdarību autors un veidotājs, allaž ievedot klausītāju un skatītāju popmūzikas greizo spoguļu karaļvalstī.

Daudzi nezina, ka Vainraits sacerējis mūziku baleta un teātra uzvedumiem, vairākām filmām, pazīstamākās no tām – “Kuprainais kalns”, “Mulenrūža”. Viņš arī ieskaņojis neaizmirstamo “Hallelujah” versiju animācijas filmai “Šreks”, kā arī nesen sakomponējis mūziku franču operai “Hadrian”. Starp citu, viņa paša mūziku, kurā nav noliedzama operas ietekme, mēdz dēvēt par poperu vai baroka popu.

Starp R. Vainraita pielūdzējiem un cienītājiem ir gan leģendārais dziedātājs un dzejnieks Leonards Koens, grupa “Pet Shop Boys”, Entonijs Hegartijs no “Antony & the Johnsons” – Maikls Staips no “R.E.M.”, Stings un daudzi citi, ar kuriem viņš arī pamanījies sadarboties.

Protams, mūziķis pievērsies arī personiskajai karjerai. Vainraits ierakstījis septiņus studijas albumus, bet starplaikā paguvis dzīvot visai vētrainu dzīvi, pilnu atkarību un nepatikšanu. Jaunākais viņa studija albums “Out of the Game” radīts sadarbībā ar producentu Marku Ronsonu un nāca klajā 2012. gadā. Albumā saglabājas Vainraitam raksturīgie stāsti un greizais humors ar klasiskās popmūzikas pieskaņu. Šo mēdz uzskatīt par Vainraita karjeras atbrīvotāko un saprotamāko mūziku, kurā saglabājas viņam raksturīgie stāsti un greizais humors ar klasiskās popmūzikas pieskaņu. Arī privātajā dzīvē pēdējo gadu laikā R. Vainraits piedzīvojis daudzus nozīmīgus notikumus – meitas piedzimšanu, mātes nāvi un kāzas ar savu ilggadējo partneri Jornu Veisbrotu.

Tikmēr pats sers Eltons Džons Vainraitu nodēvējis par planētas labāko dziesmu rakstnieku, viņa veikums novērtēts arī kritiķu aprindās. Vainraita kontā ir divi “Juno Awards” apbalvojumi kategorijā “Labākais alternatīvais albums” – viens par 1999. gada albumu “Rufus Wainwright” un otrs par 2002. gada ierakstu “Poses”. Jau 15 gadu vecumā Vainraits tika nominēts “Genie Award” jeb “ģēnija” apbalvojumam par labāko oriģinālo dziesmu. Gadu vēlāk viņš saņēma “Juno Award” nomināciju daudzsološākā vokālista kategorijā, kā arī 2008. gada “Brit Awards” nomināciju kā labākais starptautiskais mākslinieks. 2009. gadā Vainraits saņēma “Grammy” balvu par labāko tradicionālo popa vokālo albumu.

Pēdējie gadi R. Vainraita dzīvē bijuši muzikāliem piedzīvojumiem bagāti – pagājušajā vasarā viņš uzstājās uz “Glastonbury” festivāla galvenās skatuves. Tāpat nesen Rufuss radījis operu un tika nominēts “Grammy” balvai par Džūdijas Gārlendas koncerta jauniestudējumu Kārnegija zālē.

Jaunākais Vainraita albums jeb, precīzāk, dziesmu izlase “Vibrate: The Best of Rufus Wainwright” nākusi klajā tikko, 3. martā. Tajā ir astoņpadsmit dziesmas, kas, paša autoraprāt, vislabāk izsaka viņa būtību. Pašlaik Rufuss devies plašā Eiropas koncertturnejā, kuras ietvaros piestās arī Rīgā, bet vasarā turpinās koncertēt otrpus okeānam ASV un Kanādā.

UZZIŅA:


Koncerts 19. III 20.00.

Biļetes: “www.palladium.lv” un visās “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 35 – 71.14.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+