Latvijā
Izglītība

Rugāju novadā cer, ka reformas neietekmēs skolu skaitu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Gan administratīvi teritoriālajai reformai, gan grozījumiem Izglītības likumā nevajadzētu ietekmēt skolu skaitu un līmeni Rugāju novadā, aģentūrai LETA pauda Rugāju novada domes priekšsēdētāja Sandra Kapteine (“Vienoti novadam”).

Viņa klāstīja, ka pirmdien, tiekoties ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP), “pārrunāta reāla situācija” izglītības iestādēs.

Pašvaldībā cer, ka tuvāko gadu laikā skolu tīkls novadā nemainīsies, lai arī plānots īstenot administratīvi teritoriālo reformu un grozīt Izglītības likumu, nosakot minimālo skolēnu skaitu pamatskolās.

“Mums ir stipra vidusskolas, ar attīstītu infrastruktūru. Darīsim visu, lai stiprinātu arī pamatskolu,” komentēja Kapteine, skaidrojot, ka Eglaines pamatskolā ir aptuveni 70 skolēni, arī citos novados dzīvojošie. Tāpēc pašvaldība cer, ka tā spēs noturēt iestādi pamatizglītības pakāpē, taču jāseko līdzi demogrāfiskajiem rādītājiem un citām norisēm.

Jau vēstīts, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) līdz ar novadu reformu rosina noteikt minimālo pieļaujamo audzēkņu skaitu ne tikai skolās, bet arī to filiālēs.

Ministrija izstrādājusi un valdība atbalstījusi grozījumus Izglītības likumā, kas paredz deleģējumu valdībai atbilstoši administratīvi teritoriālajam iedalījumam noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu pamatizglītības un vispārējās izglītības pakāpē pašvaldību, valsts augstskolu un privātajās vispārējās izglītības iestādēs.

Saistītie raksti

Tāpat tie paredz noteikt, kādam ir jābūt izglītojamo skaitam katrā pamatizglītības programmas īstenošanas vietā, ja iestāde šo programmu piedāvā dažādās adresēs jeb filiālēs. IZM pati atzīst, ka atsevišķos gadījumos izglītības iestādes īsteno programmas vairākās adresēs, lai nodrošinātu iespēju izglītojamiem, īpaši mazākajās klasēs, apgūt programmu tuvāk savai dzīvesvietai.

Izglītojamo skaitu plānots noteikt, ņemot vērā iedzīvotāju un izglītojamo skaitu konkrētajās teritorijās, tostarp ievērojot administratīvi teritoriālo reformu, uzsver IZM. Ministrija atzīst, ka izglītojamo skaita noteikšana ir komplekss jautājums, kas skatāms vairāku Ministru kabineta noteikumu kontekstā, turklāt norādot dažādu izglītojamo skaitu.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Kā valstij nākotnē organizēt sociālās palīdzības sniegšanu?
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņem vidēja termiņa budžeta plānu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Katra vēlētāja balss Saeimas vēlēšanās valstij turpmāk izmaksās sešas reizes dārgāk
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņem 2020.gada budžetu, tērēs 10 miljardus eiro
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Strēlnieks un Dikaioulaku atzīti par Latvijas gada basketbolistiem
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ASV apšaude vidusskolā Losandželosas apkaimē
54 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Lielveikala darbinieks Emīls izglābj kolēģei dzīvību
48 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Gaidāms silts un lielākoties sauss laiks: sinoptiķi prognozē laiku 7 dienām
5 stundas