×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. maijs, 2013
Drukāt

Rūgts! Rūgts!
 (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Tuvojas vasara. Tas ir laiks, kad daudzi pāri izvēlas teikt jāvārdu viens otram. Kāzas parasti ir līksmas svinības, kuras caurvij dažādi rituāli. Katrai tautai tās ir atšķirīgas, tāpēc aplūkojam desmit neparastākās kāzu tradīcijas. Arī šis ir gadījums, kas apliecina – cilvēku izdoma robežas nevelk!


 

1. Liegums doties uz mazmājiņu

Malaizijā dzīvojošās tidongu tautas kāzu paraža liedz līgavai un līgavainim 72 stundas pirms kāzu dienas doties uz tualeti. Šī tradīcija ir vairākus gadsimtus sena un tiek uztverta tik nopietni, ka laimīgā pāra ģimenes locekļi rūpīgi uzrauga, lai pāris neļautos dabas saucienam. Tiek uzskatīts, ka, pārim pārciešot mokas, kas rodas, trīs dienas sev liedzot jebkādas dabiskās vajadzības, tas tiks galā ar visiem dzīves sarežģījumiem.

2. Pārņem sievas garderobi
kenijiesi

Kenijā pieņemts, ka vīrietis pirmo mēnesi pēc kāzām staigā sievas drēbēs. Pamatojums – lai jaunais vīrs labāk izprastu, cik grūti būt sievietei.

3. Līgavaiņa pēdu sišana

Dienvidkorejā pēc kāzu ceremonijas līgavainim, pirms viņam ļauj doties pie līgavas, vēl jāiztur pēdējais pārbaudījums. Līgavainim tiek noauti apavi un zeķes, ar virvi sasietas kājas un pēdas zvetētas ar koka nūju vai zivi. Turklāt šā procesa laikā viņam uzdod dažādus atjautības jautājumus, pārbaudot jaunā vīra izturību un zināšanas.

4. Līgavas noķēzīšana

Skotijā pēc kāzu ceremonijas savulaik bija tradīcija, atbilstoši kurai jaunais vīrs savu sievu nosmērē ar visu, kas pie rokas, sākot ar dzīvnieku mēsliem un beidzot ar dažādiem lipīgiem ēdieniem un dzērieniem – sīrupu, miltiem… Domājams, šādā izklaidē sieva tiek sagatavota skaudrajai dzīves realitātei.

5. Ar naudu piepildītais priekšauts

Polijā kāzu neoficiālajā daļā pēdējā deja ir visievērojamākā. Tās laikā jaunajai sievai apliek priekšautu un ar viņu dziesmas laikā var dejot ikviens vīrietis. Tiesa, priekšautā vispirms ieliekot naudu. Pirmais šajā pasākumā ir sievas tēvs, kurš ieliek naudu kā pūru, bet pēdējais – vīrs, kurš sievas priekšautā ieliek visu maku…

6. Nemaini svaru!

Nigērijā vīrietim ir visas tiesības atteikties stūrēt laulības ostā, ja viņa izredzētā neilgi pirms kāzām vai neilgi pēc tām “ievērojami” pieņemas svarā. Viss ir relatīvs, arī vārds “ievērojami”, visticamāk, atkarīgs no vīra gaumes.

7. Atturība – pamats laimīgai dzīvei

Albānijā nule laulības ostā iestūrējušajiem trīs dienas un tikpat naktis ir jāatturas no mīlas prieku baudīšanas. To dara, lai samulsinātu ļaunos garos un neļautu tiem jaukties jaunlaulāto dzīvē.

8. Kāzu mielasts dāmām

Āfrikas valstī Bali kāzu mielastu parasti bauda tikai sievietes. Vīrieši tikmēr dodas atpūsties, jo tieši viņi bijuši tie, kas sarūpējuši ēdienus, tos izgreznojuši un uzklājuši galdu.

9. Gatavojas sliktākajam

Ukrainā jaunlaulātie, paredzot iespēju, ka vienu dienu viņu kopdzīve varētu beigties ar nejauku šķiršanās prāvu, kāzu neoficiālajā daļā atriebjas cilvēkiem, kuri viņus iepazīstināja. To paveic, sadedzinot šo cilvēku fotogrāfijas. Pesimistiskie ukraiņi!

ligava10. Gredzens uz kājas pirksta

Vairākumā pasaules valstu laulības gredzenu liek uz rokas pirksta, bet hindu tautu līgavas savu gredzenu uzliek uz kreisās kājas otrā pirksta. Gredzens parasti ir sudraba, un to ceremonijas laikā izredzētajai uzvelk līgavainis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+