×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. oktobris, 2014
Drukāt

Valsts iestāde prasa atdot savu izgudrojumā ieguldīto naudu (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas izgudrotāju izveidotais slēpošanas uzlabošanas rīks “Againer – ski” atradis pirmos pircējus citās valstīs, tomēr biznesa inkubatoram, kur produktu veidoja, valsts iestāžu paviršības dēļ ir jāatmaksā valstij desmitos tūkstošu eiro mērāma naudas summa.

Līdzinieku nav

Ļoti izturīgā un augstkalnu apstākļos pārbaudītā produkta izveidē ieguldīts ļoti daudz enerģijas, izgudrotāja domas un arī savas naudas. Pasaulē līdzinieka “Againer” nav. Tas nozīmē, ka tirgus ir jāveido un jāiekaro pašiem. Izgudrojuma autors ir savulaik pazīstamais motobraucējs Aleksandrs Smertjevs un Jānis Valeika. Abi mašīnbūves inženieri. Valdis Valeika, SIA “Skippi” biznesa attīstības vadītājs, ir tautsaimnieks. Viņš atceras, ka 2006. gadā, prasot padomu Smertjevam motocikla atjaunošanā, pamanījis viņa garāžā pie sienas karājamies “dīvainu veidojumu” – no metāla gatavotas skavas ar amortizatoriem. Bijušais motosportists bijis kaislīgs kalnu slēpotājs, jutis sporta gaitu laikā gūto ceļu locītavu un muguras traumu sekas, tāpēc 1997. gadā izveidojis slēpošanas uzlabošanas rīku, kas ļoti atvieglo nodarbošanos ar iemīļoto vaļasprieku. Pirmā “Againer” prototipa pamatkonstrukcija bija veidota no alumīnija loksnēm, un amortizatoriem bez regulācijas vai ieslēgšanas un izslēgšanas iespējām. Tā svēra 4,3 kilogramus. Salīdzinājumam – patlaban 1,4 kg. Bijušais motosportists pastāvīgi turpināja uzlabot savu izgudrojumu, līdz pirms astoņiem gadiem satika Jāni un Valdi Valeikas. Kopš tā laika kopīgiem spēkiem uzņēmēji izgatavojuši vismaz septiņus funkcionējošus prototipus, galvenokārt no metāla caurulēm, kā arī termoformējot plastmasas loksnes, tādējādi arvien uzlabojot katru iepriekšējo konstrukciju. Pēdējo modeli kopš aizvadītā gada pārdod Austrijā, tā cena ir 799 eiro, garantijas laiks divi gadi. Ierīci var arī nomāt. Produkta virzīšanai tirgū piesaistīts arī “biznesa eņģelis” Andris Dieviņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ja piesakies valsts atbalstam ievēro atbalsta nosacījumus, ja tos nevar ievērot meklē privātu investoru ar ko iespējams atbalsta ieguldījumu nosacījumus mainīt. Vispār šito vai pozicionēt nevis kā sporta inventāru bet gan kā palīglīdzekli veciem cilvēkiem un varēs tikt jau pavisam pie citiem naudas donoriem. Vajag izbīdīt cauri kā valsts apmaksātu palīglīdzekli rehabilitācijai pēc kāju traumām/operācijām. Vai bīdīt Japānas maksātspējīgajā tirgū kā palīgierīci veciem cilvēkiem staigāšanas atvieglošanai. Vajadzēs tikai piedomāt apavus ko vilkt slēpju zābaku vietā. Vai tas amortizatora gals ciskā gadījumā neduras. Mājas lapā Produkta reklāmas video vajag profesionālāku tāds amatieru video neliecina neko labu par paša produkta kvalitāti.

  2. Kā var palīdzēt ?

  3. Mūsu jau tā ir tik maz, kapēc čakarējam cits citu?

Draugiem Facebook Twitter Google+