Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
15. februāris, 2014
Drukāt

“Rūjienas saldējums” būs spiests palielināt cenas (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Rūjienas saldējums.

Saldējumu ražotājs “Rūjienas saldējums” izejvielu cenu kāpuma dēļ šogad būs spiests palielināt produkcijas cenas, aģentūrai BNS teica “Rūjienas saldējuma” valdes priekšsēdētājs Igors Miezis.

Pēdējā gada laikā saldējuma izejvielu – krējuma un piena – cenas ir būtiski pieaugušas. Piemēram, salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn krējuma cenas ir pieaugušas par 20%, atklāja Miezis. Tāpat vērā ņemami ir palielinājušās arī piena cenas un tās turpina augt.

Daļa saldējuma ražotāju, kas produkciju ražo no krējuma izstrādājumiem vai augu tauku maisījumiem, piena produktu cenu kāpumu jūt mazāk. Taču uzņēmumi, kas produkcijas ražošanas procesā izmanto dabīgu piena un krējumu, kā piemēram, “Rūjienas saldējums”, saglabājot cenas iepriekšējā līmenī, var ciest zaudējumus. “Mēs jau visu laiku cenšamies izejvielu cenu kāpumu kompensēt no iekšējiem resursiem. Pagājušajā gadā cenas nepalielinājām,” sacīja Miezis.

Pēc viņa teiktā, pēdējā laikā ir palielinājušās arī elektrības cenas, kas ražotājus ietekmē negatīvi.

Taču pagaidām ir grūti pateikt, par cik procentuāli “Rūjienas saldējums” cenas palielināsies – tas ir atkarīgs ne tika no izejvielu cenām, bet arī konkrētās produktu grupas.

2012.gadā “Rūjienas saldējums” strādāja ar 1,909 miljonu latu (2,72 miljonu eiro) apgrozījumu un 76,7 tūkstošu latu (109,13 tūkstošu eiro) zaudējumiem.

“Rūjienas saldējums” ir dibināts 2009.gadā, un tā pamatkapitāls ir 356,6 tūkstoši latu (507,4 tūkstoši eiro). Lielākā daļa uzņēmuma kapitāldaļu – 84% – pieder kompānijai “Rogul”, kuras vienīgais īpašnieks ir pārtikas ražošanas koncerna “NP Foods” valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis, savukārt atlikušie 16% pieder Miezim. Līdz 2011.gada rudenim “Rūjienas saldējuma” lielākais īpašnieks bija piena pārstrādātājs “Valmieras piens”, bet līdz 2012.gada februārim – ar ekspremjera Andra Šķēles ģimeni saistītais uzņēmums “INPO 19”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vakar nopirku Rūjienas upeņu , nu nekādi neiepriecina tā sastāvs! “ļoti jau dabīgs”produkts!!!!!!! Varbūt es ko nesaprotu?????

  2. Ja saglabās tikpat labu kvalitāti, tad pirkšu kaut par 2x augstāku cenu. Tos augutaukumaisījumus, ko sauc par saldējumu, negribas pirkt ne un ne.

  3. Nevajadzēja sapīties ar “Laimu”. Tie ar savu saķīmiķoto produkciju nogremdēs un pasliktinās kvalitāti arī Rūjienai. Arī vairs nepirkšu, jo kvalitāte turpmāk vairs nebūs.

  4. Spiesti pacelt cenu? Ok. Bet es kā pircējs būšu spiests atteikties no viņu produkcijas. Pirmkārt, saldējums nav pirmās nepieciešamības prece, otrkārt, maciņš par plānu un mans atalgojums nepieaug tikai tāpēc, ka ražotāji paaugstinājuši cenas produktiem, pakalpojumiem.

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (5)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Pasaulē
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr: Valsts izģērbj mazo uzņēmēju (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Draugiem Facebook Twitter Google+