×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

“Rūjienas saldējums”: valdībai jārada atbalsta mehānisms uzņēmējiem reģionos

Foto: LETAFoto: LETA

Saldējuma ražošanas līnija Rūjienas pienotavā.

Valdībai būtu jārada atbalsta mehānisms uzņēmējiem reģionos, sacīja saldējuma ražotāja “Rūjienas saldējums” valdes priekšsēdētājs Igors Miezis.

“Jāizdomā mehānisms, lai tā nav individuāla pieeja, reģionālo ražotāju atbalstam, tiem, kas ir attālos reģionos. Jo, piemēram, ražot Rūjienā nav pilnīgi nekādas priekšrocības – visi energoresursi ir tikpat dārgi [kā Rīgā], kaut kādas lietas, teiksim, ūdens, kanalizācija ir pat dārgāka. Līdz ar to nekādu priekšrocību, lai tur ražotu nav,” atzina Miezis.

Viņš arī sacīja, ka citās valstīs reģionālajiem uzņēmējiem ir pieejams atbalsts. “Normāli attīstītās valstīs tomēr nosaka kaut kādu reģionālo atbalsta programmu, kur var vismaz kompensēt ceļa izdevumus, lai vestu produkciju un materiālus uz turieni. Kaut kādam mehānismam ir jābūt. Tomēr, izskatās, ka nevienam neinteresē, vai Rūjienā ir vienīgā vēsturiskā ražotne vai nav,” norādīja “Rūjienas saldējums” valdes priekšsēdētājs, piebilstot, ka Latvijā nav ekonomiski pamatotas valstiskas stratēģijas uzņēmēju atbalstam reģionos.

Miezis sacīja, ka jaunajiem uzņēmējiem šobrīd nav ekonomiska pamatojuma būvēt ražotni ārpus Rīgas, ja šāda iespēja pastāv galvaspilsētā.

Vienlaikus viņš sacīja, ka uzņēmēji reģionos no valdības, visticamāk, atbalstu nesagaidīs. “Tā ir utopija, mēs nekad no valdības to [atbalstu uzņēmējdarbībai reģionos] nesagaidīsim, jo valdība domā pavisam par citām lietām,” sacīja Miezis.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka 2013.gadā “Rūjienas saldējums” strādāja ar 2,468 miljonu eiro apgrozījumu un 54 tūkstošu eiro peļņu.

“Rūjienas saldējums” ir dibināts 2009.gadā, un tā pamatkapitāls ir 356,6 tūkstoši latu (507,4 tūkstoši eiro). Lielākā daļa uzņēmuma kapitāldaļu – 84% – pieder kompānijai “Rogul”, kuras vienīgais īpašnieks ir pārtikas ražošanas koncerna “NP Foods” valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis, savukārt atlikušie 16% pieder Miezim. Līdz 2011.gada rudenim “Rūjienas saldējums” lielākais īpašnieks bija piena pārstrādātājs “Valmieras piens”, bet līdz 2012.gada februārim – ar ekspremjera Andra Šķēles ģimeni saistītais uzņēmums “Inpo 19”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+