×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Rūķi, haskiju pajūgs un citas atrakcijas Līgatnes dabas takās

Ilustratīvs attēls. Publicitātes fotoIlustratīvs attēls. Publicitātes foto

Puzuru vēršana, maskošanās, ekskursijas rūķa pavadībā, eņģeļmatu ēvelēšana, dabas rotu darbnīca, vizināšanās haskiju pajūgā, Ziemassvētku dāvanu tirdziņš, saulgriežu dziesmas kopā ar folkloras kopu „Senleja”, slepenā bunkura apmeklējums- Līgatnes dabas takās un Vienkoču parkā decembrī tiek rīkotas dažādas interesantas atrakcijas. 

Šī gada jaunums Līgatnes takās būs iespēja sniegotajās dienās bērniem Skaļupēs pie rehabilitācijas centra ”Līgatne”  vizināties haskiju vilktā pajūgā. ”Ikdienā vizināšanās jāpiesaka iepriekš, bet 21. decembrī haskiji gaidīs visu dienu,” piekodina Līgatnes novada Kultūras un tūrisma centra vadītāja Inese Okonova.

Vienkoču parkā 15.un 21.decembrī apmeklētāji varēs iet ķekatās ar vienkoču maskām, kā arī darināt senlatviešu eglīšu rotājumus, no koka ēvelēt enģeļmatus, kā arī veidot dabas rotas.

 Kā jau citus gadus, Līgatnes dabas takās būs arī ikgadējais Ziemassvētku tirdziņš. Tas plānots jau 7. decembrī no pulksten 12:00 līdz 15:00.

15. un 21. decembrī pulksten 12:00 un 15:00 īpašas ekskursijas vadīs rūķi. Pusdienlaika un pēcpusdienas ekskursijām sagatavota nedaudz atšķirīga programma.

”Pusdienlaika ekskursijas noslēgsies Līgatnes Amatu mājā, kur darbosies Ziemassvētku darbnīcas. 15. decembrī būs iespējams piedalīties puzuru vēršanas, koka piekariņu gatavošanas, Ziemassvētku dāvaniņu gatavošanas darbnīcās, kā arī dziedāt saulgriežu dziesmas kopā ar folkloras kopu „Senleja”, bet 21. decembrī darbosies Ziemassvētku dāvaniņu gatavošanas un papīra liešanas darbnīca. Savukārt pēcpusdienas ekskursijas noslēgsies jau krēslā pie Lustūža klints, kur kopīgi baudīsim karsto dzērienu,” portālam ”LA.lv” pastāstīja Okonova.

Gan Līgatnes dabas takas, gan Vienkoču parks atvērti katru dienu. Brīvdienās no pulksten 12:00 līdz 14:00 joprojām var iepriekš pieteikties arī ekskursijai uz slepeno Līgatnes bunkuru, kā arī papīrfabriku un papīrfabrikas strādnieku ciematiņu. Bet Lustūža klintīs pagrabiņā var baudīt Līgatnes vīnus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+