Praktiski
Rokdarbi

Rūķošanās sākusies. Ideju mājas dekorēšanai piedāvā Aiva Kalve0

Aiva Kalve, žurnāla “Praktiskais Latvietis” galvenās redaktores vietniece:

“Ar rūķiem ir tā, ka mūsmājās tie sarosās pirms Ziemassvētkiem. Uzdevums skaidrs – vērot manu trīs mazbērnu labos darbus un ne tik labos nedarbus, lai ziņotu Ziemassvētku vecītim, cik lielas un kādas dāvanas jānes. Visi piedalās šajā spēlē. Mazie tagad jau pietēlo, ka tic, un gan pašiem, gan man par to prieks.

Bet vispār jau es nezinu – vai tie rūķi sagādā lielāku prieku man pašai vai mazajiem. Bet tādu nieku (arī Lieldienu zaķu, cāļu, mārīšu u.c.) izgatavošanai materiālus iepērku jau laikus. Dažādus krāsainos papīrus iegādājos drīz vien pēc Jaunā gada, kad tiem ir atlaides. Atliek tik celt mantu kasti ārā, ņemt šķēres rokā un visu līmēt kopā. Man ir vācu rokdarbu žurnālu kolekcija, kur smelties idejas, bet tagad arī internetā klejo simtiem brīnišķīgu padomu, kā no nekā uztaisīt jautras lietas.

Pirmie rūķi, kuri vēl joprojām stāv mājās uz palodzes, ir gatavoti no bērzu malkas šķilām. Tad tapa citi – gan no tualetes papīra rullīšiem, dziju kamoliem, čiekuriem.

Pērnais rūķis darināts no krāsojamās otas. Tik vien kā hobija preču veikalā nopirku koka degunteli, plastmasas ačteles un pakulas ūsām. Sīkdetaļas palika pāri, un šogad tapa rūķis no pārlocīta papīra šķīvja.”

LA.lv