×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. februāris, 2014
Drukāt

Rumānijā grib piešķirt cilvēktiesības delfīniem (3)

Foto: 123RFFoto: 123RF

39 gadus vecais Rumānijas politiķis Remuss Cernea pagājušajā nedēļā parlamentā iesniedzis likumprojektu, kas paredz delfīnus to augstu attīsstītās inteliģences un personības dēļ atzīt par “nehumanoīdām personām”, ziņo aģentūra Reuters.

Tuvākajās nedēļās likumprojektu paredzēts izskatīt parlamentā. Likuma priekšā tas nostādītu cilvēkus un delfīnus vienādā situācijā: delfīni, kas kādu nogalinājuši, saņemtu tādu pašu sodu kā slepkavas – cilvēki, bet likumprojekts arī paredz aizliegt delfīnu izmantošanu izpriecu šovos.

Likumprojekta mērķis ir aizsargāt Melnās jūras delfīnus Rumānijas teritoriālajos ūdeņos, un tas arī ļautu skaļāk izskanēt globālajai balsij pret delfīnu nogalināšanu.

Sava mērķa atbalstam Cernea saņēmis vēstuli no ASV kinoproducenta Luija Psihoija, kurš kļuva slavens ar 2009. gadā uzņemto filmu par felfīnu medībām Japānā.

Taču savākt rumāņu balsis delfīnu atbalstam varētu būt sarežģīti, jo šis ir vēlēšanu gads, kad valsts iedzīvotāji vispirms dosies pie vēlēšanu urnām maijā, lai ievēlētu Eiropas Parlamentu, un pēc tam – uz prezidenta vēlēšanām. Dzīvnieku tiesībām Eiropas Savienības nabadzīgākajā valstī būs jāizcīna sava vieta starp korupcijas apkarošanu, dzīves līmeņa paaugstināšanu un valsts pakalpojumu pieejamību.

But gathering domestic support may be tough in a year when Romania goes to the polls twice, first in the European elections in May and later to vote for a new president. Animal rights will have to find space alongside issues such as corruption and raising living standards and public services in the European Union’s second poorest country.

“Šobrīd man nav atbalstītāju,” Cernea atzina aģentūrai Reuters. Viņš balotējas no Konstantas, vietas Melnās jūras piekrastē, kur delfīni bieži sapinas zvejnieku tīklos un tiek atrasti miruši dučiem. Tieši šeit delfinārijā dzīvo arī divi vienīgie Rumānijas delfīni nebrīvē, kas 2010. gadā nopirkti no Ķīnas, un ik piektdienu izpilda trikus skaļas mūzikas pavadībā.

Cernea apstākļus delfinārijā salīdzinājis ar cietumu, saņemot asu kritiku no delfinārija zinātniskā direktora Nikolae Papadopola, kurš norādījis – Rumānijai jau patlaban ir gana labi likumi, kas aizsargā delfīnus bez Cerneas likumprojekta, bet delfīnu izrādes esot visas Rumānijas lepnums.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jājautā, kurp dodas pasaule? Varbūt šādi izstrādāta jauna metode, kā pievērst sev vēlētāju uzmanību? Vai tad ar cilvēktiesībām Rumānijā viss jau kārtībā?

  2. stulbums kkāds tad jau delfiniem ari jastrada ari jamaksa nodokli utt..

    • Nu, piemēram bērni un invalīdi(arī ar garīgiem traucējumiem) nevar pastrādāt visus darbus un nodokļus līdz ar to arī nevar maksāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+