×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2013
Drukāt

Rumānija sāk izmeklēt aicinājumu čigānietēm sterilizēties

Rumānijas prokuratūra sākusi izmeklēšanu, reaģējot uz kādas vietējās ekstrēmistu organizācijas aicinājumu čigānu sievietēm sterilizēties, 12.janvārī ziņoja aģentūra “Agerpres”. Timišoaras prokuratūra izmeklēšanu ierosinājusi par “fašistiskas un rasistiskas ideoloģijas propagandas” faktu.

Šonedēļ organizācija NAT88, kas darbojas Timišoarā, savā interneta vietnē paziņoja, ka izmaksās 300 lejas (48 latus) katrai Banatas reģiona čigānietei, kura varēs uzrādīt medicīnisku izziņu, ka viņa 2013.gadā ir brīvprātīgi sterilizējusies.

Reaģējot uz šo aicinājumu, trīs čigānu organizācijas pieprasījušas prokuratūrai sākt izmeklēšanu.

“Kādai etniskai grupai piederošu sieviešu sterilizācija ir nopietns uzbrukums šai grupai un sabiedrībai kopumā neatkarīgi no tā, kādā veidā tas tiek veicināts,” teikts Elicera Vīzela institūta, Čigānu Sociālās iesaistīšanās un pētījumu centra (CRISS) un Antisemītisma apkarošanas centra (MCS) kopīgajā paziņojumā.

Rumānijā mīt Eiropā lielākā čigānu kopiena, kuras locekļu skaits saskaņā ar pēdējās tautas skaitīšanas datiem sasniedz 620 000. Taču kopienas līderi apgalvo, ka viņu skaits esot divi miljoni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+