Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Rumānijas parlaments noraida tiesiskās imunitātes atņemšanu premjerministram

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Rumānijas parlaments noraidījis tiesiskās imunitātes atņemšanu premjerministram Viktoram Pontam, kurš tiek turēts aizdomās par korupciju.

Pret imunitātes atņemšanu parlamentā nobalsoja 231 deputāts. Par balsoja 120. Rumānijas Nacionālais pretkorupcijas direktorāts (DNA) pagājušjā piektdienā paziņoja, ka sācis izmeklēšanu pret Pontu, kas pārstāv sociāldemokrātus, jo viņš tiek turēts aizdomās par naudas atmazgāšanu un nodokļu nemaksāšanu.

Izmeklēšana sākta par nodarījumiem, kas varētu būt pastrādāti laikā no 2007. līdz 2011.gadam, kad Ponta strādāja kā jurists un ieņēma parlamenta deputāta amatu. Tāpat DNA ir aizdomas, ka Ponta pieļāvis interešu konfliktu, arī atrodoties premjera krēslā.

Rumānijas prezidents Klauss Johanniss jau piektdien pieprasīja viņa demisiju, taču Ponta atteicies atkāpties no amata un paziņojis, ka pret viņu ierosinātā lieta esot opozīcijas sazvērestība.

Pievienot komentāru

Eiropas Parlaments izrauga prezidentuEiropas Parlaments (EP) rīt aizklātā balsojumā vēlēs jaunu prezidentu. EP augstākajam amatam izvirzīti septiņi oficiālie kandidāti no dažādām politiskajām grupām.
Draugiem Facebook Twitter Google+