×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2012
Drukāt

Rumānijas premjers neatkāpsies plaģiātisma skandāla dēļ

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Rumānijas premjerministrs Viktors Ponta (attēlā) atteicies atkāpties no amata pēc akadēmiķu komisijas piektdien, 29.jūnijā, sniegta atzinuma, ka liela daļa viņa doktora disertācijas ir plaģiātisms, tā vietā apsūdzot akadēmiķus negodprātībā.

“Komisijas lēmums bija politiski motivēts un nelikumīgs, tas ir prezidenta Trajana Basesku sabiedroto darbs, kas veikts atriebībā par manu piedalīšanos Eiropadomē,” Briselē žurnālistiem paziņoja Ponta. “Es nepadošos cīņā, kuru esmu uzsācis pret šādiem uzbrukumiem. Atkāpšanās ir izslēgta.”

Pirms tam Ponta Spānijas laikrakstā “El Pais” ceturtdien publicētā intervijā paziņoja, ka viņš ir gatavs atkāpties no amata, ja apstiprināsies britu žurnāla “Nature” apgalvojumi, ka liela daļa viņa doktora disertācijas ir plaģiātisms.

Piektdien akadēmiķu komisija paziņoja, ka “85 no 400 doktora darba lappusēm ir vārds vārdā pārkopētas”, un ieteica atņemt Pontam doktora grādu.

“Nature” šomēnes rakstīja, ka tā rīcībā nonākuši anonīmu aktīvistu veiktie pētījumi, kas liecina, ka vairāk nekā puse no Pontas 2003.gadā aizstāvētās disertācijas, kas veltīta Starptautiskajai Krimināltiesai, “sastāv no kopēta teksta” bez atbilstošām atsaucēm.

Taču Ponta pret viņu vērstos pārmetumus noraida, skaidrojot, ka saskaņā ar tolaik spēkā esošajiem noteikumiem no citu autoru darba ņemtā informācija nebija jānorāda ar pēdiņām, ja vien šie materiāli tika iekļauti izmantotās literatūras sarakstā.

Ponta arīdzan apgalvo, ka aiz šī skandāla stāv prezidents Trajans Basesku, ar kuru premjerministram radusies virkne domstarpību, arī attiecībā uz tiesībām pārstāvēt valsti Eiropas Savienības (ES) samitos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+