Eiropa

Rumānijas premjers sola pakļauties ES prasībām 16

Foto – AFP

Pēc tikšanās ar Eiropas Komisijas prezidentu Žozē Barozu Rumānijas premjerministrs Viktors Ponta solījis pakļauties Eiropas Komisijas prasībām attiecībā uz nesenajiem politiskajiem notikumiem valstī.

“Tikšanās ar prezidentu Barrozu bija ļoti konstruktīva un pozitīva,” intervijā aģentūrai AFP norādīja Ponta. “Es jautāju viņam: “Redziet, es esmu jurists, lūdzu pasakiet, kuri ir tie konkrētie punkti, kas rada jums bažas, un es to neapstrīdēšu, es ar jums necīnīšos par to, es nekavējoties pieņemšu lēmumu kliedēt jūsu bažas,” norādīja premjerministrs. Ponta paziņoja, ka drīzumā, iespējams, sniegs rakstisku atbildi uz komisijas bažām, lai “parādītu komisijai valdības skaidru apņemšanos izpildīt visus Eiropas standartus”.

Komisija savukārt nākusi klajā ar paziņojumu, ka Barozu tikšanās laikā paudis Rumānijas premjeram savas bažas par nesenajiem politiskajiem notikumiem Rumānijā attiecībā uz likuma varu, tiesu varu un Konstitucionālās tiesas lomu. “Viņš uzsvēra, ka demokrātiskā sistēmā ir jāgarantē nepieciešamā kontrole un līdzsvars. Prezidents Barozu skaidri sacīja, ka Rumānijas valdībai ir jārespektē tiesu sistēmas pilnīga neatkarība, jāatjauno Konstitucionālās tiesas pilnvaras un jānodrošina, ka tās lēmumi tiek ievēroti,” teikts EK izdotajā paziņojumā.

Rumānijā parlaments ir ierobežojis Konstitucionālās tiesas pilnvaras, turklāt ierosināta arī prezidenta impīčmenta procedūra.

LA.lv