×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
4. februāris, 2017
Drukāt

Rumānijas valdība pakļaujas tautas protestiem un atsakās no korumpantu aizsardzības (3)

Foto - AP/LETAFoto - AP/LETA

Rumānijas valdība sestdien paziņoja, ka atsauks ārkārtas dekrētu, ar kuru dekriminalizēti vairāki korupcijas noziegumi, pakļaujoties tautas masveida protestiem.

“Rīt (svētdien), mums būs valdības sēde, lai atsauktu šo dekrētu,” paziņoja Rumānijas premjerministrs Sorins Grindjanu. “Es nevēlos sašķelt Rumāniju. To nevar sašķelt.”

Kā ziņots, Rumānijā sestdien piekto dienu pēc kārtas turpinājās protesti pret valdības izdoto ārkārtas dekrētu, ar kuru dekriminalizēti vairāki korupcijas noziegumi.

Piektdienas vakara protestos visā Rumānijā piedalījās ap 250 000 cilvēku, tostarp 100 000 Bukarestē.

Valdības šonedēļ pieņemtais ārkārtas dekrēts dekriminalizē amata noziegumus, kuru rezultātā radušies finansiālie zaudējumi līdz 200 000 leju (44 387 eiro) apmērā.

Šie likuma grozījumi varētu ļaut izvairīties no kriminālvajāšanas Dragnjam, kurš otrdien stājās tiesas priekšā par varas ļaunprātīgu izmantošanu, un vairākiem citiem kreisiem politiķiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Bet Latvijā gaida termiņa beigas , lai tās krimināllietas izbeigtu samaksātā noilgumā – te advokāti, te prokurori, te tiesneši, te liecinieki, te pat apsūdzētie tā slimi, tā slimi, ka tikai Alpu kalnu gaiss vai Krievijas sniega lauki palīdz gaidīt ….

  2. Par jums, krieviem?

Draugiem Facebook Twitter Google+