×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

Rumānijas vēlēšanās pārliecinošā vadībā valdošā koalīcija

Foto - AFPFoto - AFP

Nedēļas nogalē aizvadītajās Rumānijas parlamenta vēlēšanās pārliecinošā vadībā izvirzījusies valdošā koalīcija.

Kā liecina dati pēc balsu apkopošanas 80 procentos vēlēšanu iecirkņu, valdošā koalīcija saņēmusi teju 60 procentus vēlētāju balsu.Tādējādi daļējie rezultāti apstiprina iepriekš publiskoto nobalsojušo vēlētāju aptauju prognozes, ka vēlēšanās uzvarējusi Liberālsociālā savienība (USL).

Rumānijas premjerministrs Viktors Ponta jau paziņojis, ka ir gatavs vadīt nākamo Rumānijas valdību, kas būs proeiropeiska un uz NATO orientēta. “Rumānijas nākotne ir Eiropas ģimenē,” paziņoja Ponta. Šīs bija pirmās Rumānijas vēlēšanas, kopš USL ierosināja prezidenta Trajana Basesku impīčmenta procedūru.

29. jūlijā notikušajā prezidenta Basesku impīčmenta referendumā saskaņā ar oficiālajiem datiem piedalījās mazāk nekā puse vēlētāju, kas nozīmē, ka tas nav uzskatāms par notikušu, un Rumānijas Konstitucionālā tiesa pasludināja referendumu par spēkā neesošu. Neskatoties uz pārliecinošos uzvaru nule kā notikušajās vēlēšanās, USL arī turpmāk nāksies dalīt varu ar Basesku, kura pilnvaru termiņš beigsies tikai 2014. gadā.

Ponta atzina, ka pēc mēnešiem ilgās politiskās ķildošanās “Rumānijai tagad nepieciešams miera periods”. “Mums jāpārvar politiskie cīniņi, naids un atriebība,” uzrunājot savus atbalstītājus, paziņoja Ponta. Basesku svētdien nekādus paziņojumus nesniedza.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+