×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. marts, 2012
Drukāt

Rumāņu jaunietis uzsūta kosmosā atspoļkuģa “Lego” maketu

lego

Rumāņu jaunietis uzsūtījis Zemes atmosfēras ārējos slāņos no “Lego” klucīšiem darinātu NASA atspoļkuģa maketu, vēsta laikraksts “Daily Telegraph”.

18 gadus vecais Rauls Oaida uzbūvējis no “Lego” klucīšiem NASA atspoļkuģa modeli, salīmējot klucīšus kopā ar līmi, un tam klāt piestiprinājis hēlija balonu. Lidaparāta kravā bija arī izpletnis, GPS navigācijas sistēma un kamera lidojuma fiksēšanai.

Pēc palaišanas gaisā lidaparāts uzlidojis 35 kilometru augstumā līdz Zemes stratosfērai. Viss lidojums ildzis trīs stundas, un lidaparāts nolaidies aptuveni 250 kilometru attālumā no starta vietas.

Lidaparātā ievietotā kamera fiksējusi “Lego” atspoļkuģa lidojumu, kā tas attālinās no Zemes, izlido cauri mākoņiem, līdz sasniedz atmosfēras tālākos slāņus.

Līdzīgu kosmisko lidojumu pirms dažiem mēnešiem sarīkoja divi kanādiešu skolēni, kas ar hēlija balonu līdz kosmosa pierobežai nosūtīja “Lego” astronautu ar Kanādas karogu rokā.

Kanādiešu jaunieši Metjū Ho un Asads Muhammads no Toronto uzbūvējuši kosmosa kuģi no internetā iegādāta meteoroloģisko novērojumu balona, nogādājot “Lego” vīriņu 24 kilometru augstumā Zemes stratosfērā.

Abi puiši nofilmējuši “Lego” vīriņa brīnumaino ceļojumu un ievietojuši videoierakstu vietnē “YouTube” (http://www.youtube.com/watch?v=MQwLmGR6bPA).

Videoierakstā apkopoti aizraujošākie notikumi no “Lego” vīriņa 97 minūtes ilgā ceļojuma, kurā plastmasas vīriņš ar Kanādas karogu rokā redzams uz Zemes izliekuma un Visuma tumsas fona.

Kā norādīja Toronto Universitātes astrofizikas profesors doktors Maikls Rīds, tāda veida projektus parasti realizē astrofizikas doktorantūras studenti.

“Viņi ir izrādījuši neticamu izdomas bagātību un atjautību. Diviem 17 gadus veciem puišiem šāds veikums divatā ir patiesi iespaidīgs sasniegums,” sacīja Rīds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+