×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2014
Drukāt

“Rumbas kvarteta” debija šlāgeraptaujā
 (3)

Rumbas_Kvartets_6

Latvijas šlāgeraptaujā ar dziesmu “Kur esi tu” debitē īstu kurzemnieku ansamblis no Kurzemes pērles  Kuldīgas “Rumbas kvartets”. 2013. gada maijā kopā sanāca četri Kuldīgas vīri ar domu pamuzicēt vienā pasākumā, bet viss izvērtās daudz plašāk un nu jau “Rumbas kvartets” ņēmis dalību daudzos saviesīgos pasākumos.

Grupas dalībnieks Artis Šimpermanis neslēpj prieku, ka ar grupas pirmo dziesmu uzreiz nokļuvuši aptaujā. “”Rumbas Kvartets” ir piedzīvojis savu brīnumu – debiju šlāgeraptaujā. Protams, esam ļoti priecīgi, ka Kuldīgas vārds līdz ar mūsu piederību šai brīnišķīgajai pilsētai izskanēs visā Latvijā. Dziesma “Kur esi tu” ir mūsu pirmā studijā ierakstītā dziesma. Jāsaka, pateicoties Kuldīgas novada domes atbalstam, šai dziesmai ir arī video. Tā nu reiz sanācis, ka ar pirmo dziesmu uzreiz aptaujā,” smaidot saka Artis.

Puiši jau smej, ka “Rumbas kvartetā” satikušās divas paaudzes – trīsdesmitgadnieki un piecdesmitgadnieki, līdz ar to katram ir sava lielāka vai mazāka muzikālā pieredze. “Abi “pūtēji” Guntis un Rolands ņēmuši dalību dažādos pūtēju orķestru sastāvos un ne tikai. Mūsu bundzinieks Varlijs ar vairāk nekā 20 gadu stāžu bijis dažādu sastāvu dalībnieks,” atklāj Artis un piebilst, ka “es laikam esmu ar vismazāko muzikālo pieredzi, turklāt mūzikas skolu pabeidzu kā čellists, bet akordeonu iemācījos pašmācības ceļā, skatoties, kā to kādreiz spēlēja tētis. Līdzīgi ir ar mūsu tubistu Gunti, kurš mūzikas skolu beidzis kā vijolnieks”.

Artis neslēpj, ka grupai ir tik zīmīgs nosaukums tāpēc, ka viņi ir no Kuldīgas. “Vēlējāmies, lai grupas nosaukums asociējas ar Kuldīgu. Lai gan ir arī kuriozi ar nosaukumu, jo Kuldīgas novadā ir arī Rumbas pagasts un pēc mūsu debijas šlāgeraptaujā cilvēki zvana uz pagastu un jautā, vai var nolīgt “Rumbas kvartetu” uz pasākumu! Ar Rumbas pagasta pārvaldes vadītāju smējām, ka viņai būs jākļūst par mūsu menedžeri,” atklāj Artis.

Lai arī puiši kopā muzicē nepilnu gadu, šajā laikā paveikts necerēti daudz. Ar savu uzstāšanos priecēti klausītāji dažādos pasākumos. Tāpat ir cītīgi strādāts pie repertuāra, vācot sen aizmirstas ziņģes un galda dziesmas no vecajām kladēm. Oktobrī studijā ierakstīta pirmā dziesma “Kur esi tu” un uzfilmēts tai videoklips. Vēl jāpiebilst, ka gada nogalē studijā tika ierakstīta E. Rozenštrauha dziesma “Ziemas vakars”, kā arī Arta sarakstītā dziesma “Kristīnei”.

Artis neslēpj, ka viņi vēlas popularizēt dzīvo instrumentu mūziku, kas dod iespēju muzicēt arī bez pastiprinošām iekārtām, kā to darīja mūziķi pagājušā gadsimta 20. un 30. gados, kā arī neļaut aizmirst vecās ziņģes un galda dziesmas! “Man pašam gribas ticēt un tādi novērojumi arī ir, ka cilvēki kļūst izvēlīgāki un izglītotāki mūzikas ziņā, līdz ar to spēj novērtēt dzīvās mūzikas šarmu. Protams, tas arī atkarīgs no pasākuma koncepta, bet te nu jāsaka: kas gan latviešu cilvēkam var būt labāks par pūtējiem un akordeonu zaļumballes kontekstā! Mūsu repertuārā ir visiem labi zināmas un varbūt nedaudz piemirstas pirmās Latvijas brīvvalsts dziesmas, ziņģes, kā arī galda dziesmas. Tā ka izdancošanās un līdzi dziedāšana ar “Rumbas kvartetu” garantēta,” sola Artis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Puiši malači,lai veicās!

  2. Paldies puišiem par skaistajām dziesmām!

  3. Forši!:)

Draugiem Facebook Twitter Google+