Apbrīno

“Rumbas kvartets” plūc laurus “Latvijas sirdsdziesmu” finālā 16

Ventspilī Reņķa dārzā pasākumā “Dziesmu sirdij rodi Ventspilī. Amigo Dzintara dziesmu aptaujas finālā” par ceturtās sezonas uzvarētāju kļuva “Rumbas kvartets” ar dziesmu “Tur, kur Pērse čalo”, otrajā vietā palika “Riči Baltican” ar dziesmu “Paldies tev, draugs”, bet trešajā vietā Ainars Bumbieris ar dziesmu “Lai burvji buras”.

Trīs iepriekšējos gadus “Rumbas kvartets” vienmēr palika otrie. Kad Artim Šimpermanim vaicāju, kādas ir sajūtas plūcos uzvaras laurus, viņš smaidot nosaka: “Ir tā, ka šobrīd vēl esam pilni ar prieka emocijām, jo esam ļoti gandarīti, ka šā gada ļoti skaistu dziesmu, lielisku grupu un izpildītāju vidū, klausītāji novērtēja dziesmu “Tur, kur Pērse čalo” visaugstāk!”

Viena virsotne ir sasniegta, bet “Rumbas kvartets” nedomā apstāties pie sasniegtā. “Runājot par plāniem, šobrīd varam jau oficiāli paziņot, ka ir sākts darbs pie mūsu trešā studijas albuma, kas savu dienasgaismu ieraudzīs šā gada novembrī, tuvojoties Valsts svētkiem. Līdz ar to noteikti dosimies ar koncertiem pa Latviju, prezentējot albumu. Bet līdz tam mums kalendārs jau ir ražīgi aizpildījies ar dažādiem pasākumiem, kuros priecēsim mūsu klausītājus,” atklāj Artis un priecīgi nosaka: “Varu atklāt, ka ierakstam Eduarda Rozenštrauha dziesmas – gan vairāk, gan mazāk dzirdētas. Jau pēdējos divus gadus mūsu klausītāji ir lūguši ieskaņot vienu vai otru Rozenštrauha dziesmu, tad nu, ņemot vērā, ka Rozenštrauham nākamgad apritētu 100 gadi, nolēmām, ka aiz cieņas pret komponistu un viņa daiļradi ieskaņosim viņa dziesmas! Bet, iespējams, bez šīm dziesmām priecēsim klausītājus vēl ar kādu oriģināldarbu un sen nedzirdētām melodijām! Lai dziesmas skan!”

Gada sākumā runājot par jauno aptaujas dziesmu, Artis pieminēja, ka cipars četri ir zīmīgs, jo viņi ir četri, šogad grupai ir četri gadi. Tagad ir zināms, ka skaitlis “četri” grupai būs zīmīgs arī ar to, ka uzvara tika iegūta “Dzintara dziesmu” 4. sezonā. Var teikt, ka “četri” tagad būs grupas laimīgais skaitlis. “Protams, cipars “četri” mums šobrīd izskatās patiesi maģisks – grupā esam četri, šogad grupai apritēja četri gadi kopš muzicējam, kā arī ceturto gadu norit “Amigo Sirdsdziesmu aptauja!” Šaubu nav, cipars četri ir mūsu veiksmīgais,” sirsnīgi smaidot teic Artis.

Aptaujas fināla koncertā tika pasniegta arī Ventspils pilsētas simpātijas balva, kuru noteica pilsētas iedzīvotāji, balsojot portālā www.ventspils.lv. Par to kļuva grupa “Sestā jūdze” ar dziesmu “Upe”. Grupa “Zeļļi” ar dziesmu “Tavs brīnums” tika pie Latvijas Televīzijas specbalvas, bet “Latvijas Avīze” pasniedza balvu Santai Sārei, kas finālā piedalījās ar dziesmu “Laimes putns”.

LA.lv