Foto – LETA

Runā, ka… 0

Mīts. Sabiedrībā valda uzskats, ka kopējā lauksaimniecības politika (KLP) rada pārtikas pārpalikumus, sāpīgi ietekmējot pasaules nabadzīgāko valstu lauksaimniekus.


Reklāma
Reklāma

 

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Fakts. Desmit gadu laikā veiktās reformas Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības politiku padarījušas draudzīgāku attīstības valstīm. Tādējādi tām ir laba pieeja tirgum ar zemām vai nulles tarifu likmēm, kas ievērojami mazinājis traucējumus tirgū. Šodien aptuveni 70% no ES lauksaimniecības importa nāk no jaunattīstības valstīm. Turklāt krasi samazinātas arī eksporta subsīdijas – pirms 15 gadiem tām atvēlēja 10 miljardus eiro gadā, bet jau 2009. gadā šī summa nepārsniedza 350 miljonus eiro. Pēc sarunām ar Pasaules tirdzniecības organizāciju ES ierosināja līdz 2013. gadam atcelt visas eksporta subsīdijas. Turklāt ES ir ne tikai lielākais attīstības palīdzības līdzekļu devējs pasaulē, bet arī lielākais tirdzniecības partneris Āfrikā. Gandrīz 40% no Āfrikas eksporta ir uz ES, bet ES lauksaimniecības produktu importa vērtība no jaunattīstības valstīm ir par 20% lielāka nekā, piemēram, no ASV, Kanādas, Japānas, Austrālijas un Jaunzēlandes kopā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.