×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Smaržas “Chanel No 5” aizliegs? Leģendāro parfīmu apdrad ES regulas (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Dažas no pasaulē populārākajām smaržām – ieskaitot “Chanel No 5″ – ir ES regulu apdraudētas, ko ražotāji apzīmējuši par absurdu,” 29. maijā rakstīja britu laikraksts “Daily Mail”. “Brisele mērķē uz parfīma ražotājiem ar sastāvdaļu aizliegumiem un marķēšanas prasībām, aizstāvot niecīgu daļu patērētāju, kuri ciešot no alerģijām.” Ne sastāvdaļas, ne pašas smaržas “Chanel No 5” aizliegtas netiks, norāda ES patērētāju politikas komisāra runasvīrs Deivids Hadsons. Eiropas Komisija ir ierosinājusi pārskatīt ES Kosmētikas regulu, lai nodrošinātu, ka produkti veikalu plauktos ir veselībai droši, un lai pasargātu pircējus no alerģiskām saslimšanām.

Viens līdz trim no simta Eiropā cieš no aromātisku vielu izraisītas alerģijas, kas tiek iekļautas kosmētikas produktos – smaržās, ziepēs, šampūnos. Tātad Latvijā 20 – 60 tūkstoši varētu būt pakļauti riskam, ka alerģija izraisa ekzēmu. Patērētāju drošības zinātniskā komiteja, kas veidota no dalībvalstu ekspertiem, savā atzinumā pirms diviem gadiem – 2012. gada jūnijā – norādīja, ka no 26 alerģiju izraisošām smaržvielām trīs rada īpašas bažas. Tāpēc arī EK priekšlikumos tagad ieteikts aizliegt HICC, atranolu un hloroatranolu, bet ierobežot astoņu citu smaržvielu koncentrāciju. Faktiski šīs vielas tiek ņemtas no ozolu mizas sūnas, un smaržu ražotājiem nāksies pielāgoties jaunajām prasībām. “Chanel” savā paziņojumā atzina, ka jau strādā pie alternatīvas versijas, lai no formulas izslēgtu atranola un hloratranola molekulas: “Pielāgošanās ir izaicinājums, bet visvairāk tas būs mūsu “deguna” talants, lai saglabātu mūsu parfīma kvalitāti un identitāti.”

Maijā beidzās sabiedriskā apspriešanās par šo vielu izmantošanu. Konsultācijās saņemts vairāk nekā 200 atsauksmju no ražotājiem, patērētāju asociācijām un pētniekiem. “Tas ir uzjundījis daudz kaislību,” atzina Hadsons. Eiropas Komisija galīgos priekšlikumus uz balsošanu dalībvalstu pastāvīgajai komitejai (COREPER) liks pēc vasaras atvaļinājumiem. Ja iebildumu nebūs, tad jaunie noteikumi stāsies spēkā 2015. gadā, iespējams, ar pārejas periodu, kura laikā industrijai būs jāpielāgojas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Iztieku ar ziepēm un šampūnu. Manispēc smaržas varētu vispār neražot. Uzskatu, ka galvenais ir tīrība!

Draugiem Facebook Twitter Google+