Latvijā
Sabiedrība

Trīs vīreļi tirgoja Latviju, ka šņakst vien. Ko “izgrieza” no Baibas Sipenieces runas? 16

Foto – Skaties.lv

TV3 publicējis svinīgās apbalvošanas ceremonijas “Latvijas lepnums” runas, “lai dotu iespēju noskatīties tās pilnā apjomā, jo interneta platforma dod neierobežota apjoma satura publicēšanas iespējas atšķirībā no televīzijas, kur raidījumam jāiekļaujas noteiktā laikā”.

Pēc ceremonijas Baiba Sipeniece-Gavare portāls “irir.lv” sacīja, ka no viņas runas izņemti kritiskie vārdi par oligarhu sarunām viesnīcā “Rīdzene”, kuras šovasar publicēja žurnāls “Ir”. Viņasprāt, notikušais ir bīstams signāls visiem medijiem.

Svinīgās ceremonijas ieraksta kopējais garums bija 3 stundas 50 minūtes un 46 sekundes, montāžas rezultātā tas tika saīsināts par 1 stundu 28 minūtēm un 8 sekundēm. “Raidījums tika būtiski saīsināts, saglabājot runu teicēju jēgpilnu vēstījumu,” publicējot uzrunas, uzsvērusi “All Media Baltics” vadītāja Latvijā Baiba Zūzena.

B. Sipeniece, pasniedzot balvu Annai Verzai, kura bez saviem bērniem ir audzinājusi un māju sajūtu devusi 16 audžubērniem, teica: “Anna, es jums pastāstīšu, kā mums pa šo gadu ir gājis Latvijā, Rīgā. Kā jūs būsiet dzirdējusi, pavisam nesen mūsu tautas pašapziņa tika smagi iedragāta, jo tika nopublicētas tā sauktās oligarhu sarunas, kur trīs ne visai kārtīgi vīreļi ar saviem rokaspuišiem un izsūtāmajiem zēniem tirgoja ārā Latviju, ka šņakst vien. Tajā brīdī mums bija liela bezspēcība no tās bezkaunības, no tās rupjības, kā tas tika darīts. Gribas viņiem teikt – vīri, gods nav mati, tie neataugs! Un tad otrā galā Latvijai, ne ģeogrāfiski, bet tīri filozofiski, dzīvo tāda Anna, kas dod māju, savu drošumu, savu sirdi un to sajūtu dod, ka esi kādam vajadzīgs, ka neesi nācis pasaulē velti. Anna, tie vīri nav mana Latvija, Anna, tu esi mana Latvija. Tevis dēļ ir cerība, ka viss vēl nav galā.”

Baibas Sipenieces – Gavares uzrunu var noklausīties šeit

Saistītie raksti
LA.lv