×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
6. septembris, 2013
Drukāt

Runām par savtīgām interesēm “Lattelecom” un LMT apvienošanās darījumā nav pamata, norāda Kokins

LETALETA

Nav pamata runām par kādām savtīgām interesēm iespējamā telekomunikāciju uzņēmumu “Lattelecom” un “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) apvienošanās darījumā, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” pauda “Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, komentējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izrādīto interesi.

 

“Es uz šo jautājumu skatos ļoti pragmatiski. Pirmkārt, telekomunikāciju uzņēmumi ir likumā paredzēts specdienestu informācijas avots. Tādēļ, protams, viņus [KNAB] interesē tas, kā viņi turpmāk varēs iegūt informāciju un vai kaut kas mainīsies. Otrkārt, ja mēs lasām dažus medijus, tad var rasties iespaids, ka ir plānoti kaut kādi nesaprotami darījumi ar akcijām. Tomēr tā kā šī darījuma rezultātā tagadējie īpašnieki – Latvijas valsts un “TeliaSonera” – nonāk pie tādas pašas īpašnieku struktūras kā pirms tam, ir skaidrs, ka nav runa ne par kādām menedžmenta akcijām. Līdz ar to nav pamata arī kaut kādām savtīgām interesēm, jo ir skaidrs, ka darījums notiek tikai Latvijas valsts un “TeliaSonera” interesēs. Tādēļ mani arī KNAB interese neuztrauc,” skaidroja Kokins.

Lai gan viņš ir dzirdējis par KNAB izrādīto interesi, pie “Lattelecom” tas ne ar kādiem jautājumiem nav vērsies.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka trīs ministru darba grupa ir izpētījusi iespējamos risinājumus, kā rīkoties ar valstij piederošajām LMT un “Lattelecom” kapitāldaļām, un atzinusi, ka abu kompāniju kapitāldaļu privatizācija  pašlaik – īstermiņā – nav nepieciešama, taču uzņēmumus būtu lietderīgi apvienot.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+