×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. septembris, 2013
Drukāt

Runas par kultūras ministres nomaiņu ir nevietā, uzskata NA

LETALETA

Pašreizējās runas par kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (NA) nomaiņu ir nevietā – it īpaši laikā, ka ministre nākamā gada budžetā nozarei papildus izcīnījusi vairāk nekā desmit miljonus latu. Tā paziņojumā medijiem norāda Nacionālā apvienība (NA).

 

“Gan ministres līdzšinējās darbības laikā paveiktie, gan uzsāktie darbi ir daudz nozīmīgāki par diskusijām, kuras kultūrvidē raisījusi vienas Kultūras ministrijas pārraudzībā esošas kapitālsabiedrības valdes izveidošana. Nacionālā apvienība uzskata – ja likumdevējs ir noteicis, ka ministrs uzņemas pilnu atbildību gan par Latvijas Nacionālās operas vadību, gan tās darbu, nav pamata apšaubīt nozares vadītāja lēmumu,” teikts NA paziņojumā.

NA norāda, ka tā Kultūras ministrijas vadību pārņēma stagnējošas finanšu krīzes apstākļos. Nozares finansējuma samazinājums bija visdramatiskākais – kultūrai taupības nolūkos atņemti vairāk nekā 50% finansējuma. Pērn ministre panākusi finansējuma palielinājumu kultūrai par 25% un arī nākamgad budžetā nauda nozarei būs vairāk.

“Tas ļāvis paaugstināt algas mūzikas un mākslas skolu pedagogiem, atjaunot mērķdotācijas Dziesmu un deju svētkiem, beidzot uzsākt arī kultūras flagmaņu – Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas procesu, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja rekonstrukciju, piešķirt papildu finansējumu literatūras nozarei u.c. Šogad tiks pabeigta Latvijas Nacionālās bibliotēkas celtniecība,” norāda NA.

Pēc NA domām, ministre arī mērķtiecīgi saliedē nozari un iesaista sociālos partnerus lēmumu izstrādes procesā. Vienlaikus politiskais spēks norāda, ka valstī samilzušas daudzas problēmas – medicīnas, izglītības darbinieku protesti un pensionāru streiki, imigrācijas politikas jautājumi, aicinot koalīcijas partnerus un citus politiskos spēkus tos aktīvi risināt.

Jau vēstīts par samilzušo konfliktu saistībā ar Latvijas Nacionālās operas (LNO) jauno valdi. Tajā nav iekļauts pašreizējais operas direktors Andrejs Žagars, kas izraisījis pretrunīgas reakcijas. Portālā “Ipetitions.com” sācies domubiedru kustības “Par kultūru” rosinātais balsojums “Par kompetentu Latvijas kultūras ministru”, pieprasot Jaunzemes-Grendes demisiju.

Savukārt sociālajā vietnē “Facebook” izveidotās kustības “Grende, atkāpies!” koordinācijas centrā Alberta ielā 1-13 no pirmdienas, 9.septembra plkst.8 ikvienam būs iespēja parakstīties zem aicinājuma ministrei atkāpties. Parakstīties varēs biedrības “Kultūras alianse” telpās.

Piektdien vakarā Jaunzeme-Grende izplatīja paziņojumu plašsaziņas līdzekļiem, kurā aicina nešķelt kultūras nozari. “Aicinu laikā, kad jau acīmredzami ir sākusies priekšvēlēšanu cīņa, nejaukt politiku ar kultūru un kultūrpolitikas procesiem. Pašreizējie mēģinājumi sašķelt nozari laikā, kad vēl notiek nākamā gada budžeta veidošana, var atkal iedragāt kultūras nozari, kas tikai tagad sāk atgūties no krīzes,” atzīmēja Jaunzeme-Grende.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+