×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. novembris, 2013
Drukāt

Rundāles novadā nākamgad plāno brīvpusdienas visiem skolēniem

Foto-LETAFoto-LETA

Rundāles novada dome ir sākusi darbu pie pašvaldības budžeta 2014.gadam, kura apjomu neparedz palielināt, taču pašvaldība plāno brīvpusdienas pilnīgi visiem skolēniem, tādējādi atsakoties no dažiem ceļu projektiem, informēja Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis (“Cilvēkiem un zemei”).

Viņš skaidroja, ka līdz oktobra beigām visas struktūrvienības ir iesniegušas savus budžetu projektus. Visus budžeta pieprasījumus plānots izskatīt novembra Rundāles novada patstāvīgajās deputātu komitejās. Pēc tam tiks sagatavoti saistošie noteikumi par budžetu 2014.gadam, kas tiks pieņemti Rundāles novada domes sēdē decembrī.

“Diemžēl iedzīvotāju ienākuma nodokļa pieaugums saskaņā ar Finanšu ministrijas aprēķiniem mūsu pašvaldībai netiek prognozēts. Saistībā ar zemes kadastrālās vērtības pieaugumu pašvaldības budžetā palielināsies ieņēmumi no nekustamā īpašuma nodokļa. Nākamā gada budžetā tiek plānota lielāka dotācija no Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda,” pauda Okmanis.

Viņš informēja, ka līdz ar to 2014.gadā īpaši lielus, jaunus projektus infrastruktūras jomā par pašvaldības līdzekļiem sākt nebūs iespējams. Nākamgad tiks turpināta un finansēta visa iepriekš uzsāktā darbība – netiks slēgta neviena iestāde, struktūrvienība, tiks finansēti visi tradicionālie pasākumi.

Papildu līdzekļus budžetā prasīs minimālās algas pieauguma nodrošināšana. Tāpat tiks finansētas divas jaunas iniciatīvas – pirmkārt, līdz šim pašvaldība nodrošināja brīvpusdienas novada izglītības iestādēs no piecu gadu vecuma līdz 6.klasei. No 2014.gada brīvpusdienas tiks nodrošinātas visiem izglītojamajiem no piecu gadu vecuma līdz 12.klasei.

2014.gada budžetā tiks paredzēti līdzekļi jaunā Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra darbības nodrošināšanai. Patlaban notiek darbs pie Rundāles novada Attīstības programmas 2012.-2018.gadam Investīciju plāna 2012.-2014.gadam aktualizēšanas, ņemot vērā 2014.gada prognozētās budžeta iespējas.

2014.gadā nāksies attiekties no vairākām plānotajām investīcijām infrastruktūras jomā, galvenokārt tie ir ielu un ceļu uzlabošanas projekti, kam ir nepietiekams finansējums. Pašlaik tiek izskatīts arī jautājums par tālāku ielu apgaismojuma paplašināšanu vai ierīkošanu Rundāles novada ciematos, informēja Okmanis.

Jau ziņots, ka 7.novembrī Saeima pēc vairāk nekā pusdiennakti ilgām debatēm pieņēma nākamā gada valsts budžetu. Par budžeta pieņemšanu nobalsoja 55 deputāti, savukārt pret bija 38 deputāti. Budžeta pieņemšana notika bez lieliem pārsteigumiem, atbalstu gūstot vien dažiem valdošajā koalīcijā nesaskaņotiem priekšlikumiem.

2014.gada valsts budžetā kā prioritāri ir noteikti pasākumi sabiedrības ienākumu nevienlīdzības mazināšanai, lielāku nodokļu samazinājumu paredzot iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem un ģimenēm ar bērniem, pasākumi cīņai ar ēnu ekonomiku, kā arī demogrāfiskās situācijas uzlabošanai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+