Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
2. decembris, 2014
Drukāt

Rundāles pilī atklās kolekcijas eiro monētu “Kurzemes baroks”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 9. decembrī, plkst. 13 Rundāles pils muzejā tiks atzīmēta Kurzemes barokam veltītās Latvijas eiro kolekcijas monētas izlaišana. Tā būs Latvijas Bankas kolekcijas sudraba piecu eiro monēta “Kurzemes baroks”.

Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ruta Bemberga aģentūru LETA informēja, ka pasākuma gaitā publikai tiks demonstrēti Lestenes baznīcas dārgumi – unikāli kokgriezumi, kuri paglābti no iznīcības un glabājas Rundāles pilī. Rundāles pils muzeja, Lestenes evaņģēliski luteriskās draudzes un Lestenes baznīcas atjaunošanas fonda kopīgais projekts paredz šo kokgriezumu restaurēšanu un nodošanu atjaunotajai Lestenes baznīcai.

17. gadsimta beigas un 18. gadsimta sākums bija arhitektūras un dekoratīvās mākslas uzplaukuma laiks Kurzemē. Tēlnieks Nikolauss Sēfrenss (1662-1710) kļuva par izcilāko Kurzemes baroka meistaru. Baroka laikmets Latvijai atstājis īpaši bagātu kultūras mantojumu. 17. gadsimtā un 18. gadsimtā celtās Kurzemes baznīcas pieder pie vērtīgākā, kas tapis Latvijas teritorijā vēsturisko stilu periodā, skaidroja Bemberga.

Pats lielākais Kurzemes baroka ansamblis (1704-1709) savulaik atradās Lestenes baznīcā. Vienā stilā darinātais altāris, kancele, biktssols, baznīcēnu soli un ērģeļu prospekts bija Sēfrensa darbnīcas pēdējais darbs, informēja Rundāles pils muzeja pārstāve.

Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis aicina visu Latvijas sabiedrību nākt talkā šajā unikālajā un Latvijas kultūrvēstures saglabāšanai nozīmīgajā projektā, atbalstot Kurzemes baroka kokgriezumu atjaunošanu.

Šā gada pēdējās Latvijas Bankas piemiņas monētu kolekcijas sudraba piecu eiro monētas “Kurzemes baroks” grafiskā veidojuma autors ir Laimonis Šēnbergs, kurš piedalīsies arī prezentācijas pasākumā kopā ar tēlnieci Ligitu Franckeviču.

Šī būs jau otrā Lestenes baznīcai veltītā kolekcijas monēta. Iepriekšējā, viena lata zelta monēta “Ak, svētā Lestene!”, kalta pērn, 2013. gadā.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+